سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت برای اجرای «طرح پارک بدون سیگار» در یک برنامه‌ی مشارکتی با موسسه محیط زیستی سرزمین ایده آل ما  اقدام به جمع‌آوری ته سیگارها از سطح پارک شهر رشت نمود.

رئیس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت در نشست مشترک کمیسیون " توسعه و عمران" و "بهداشت و محیط زیست" شورای شهر رشت در گزارشی از وضعیت پیش‌آمده برای لندفیل سراوان در بارشهای اخیر و رانش کوه زباله به اطراف گفت: محل احداث تصفیه‌خانه‌ی لندفیل در این رانش مدفون شد و باید فکری اساسی در آینده برای خروج شیرابه‌های زباله‌های دفن شده نمود.

«لیس للانسان الا ماسعی»   
   بدون شک تلاش، کوشش و همت والای شهروندان شریف و دل آگاه رشت در حرکت و اقدامی که با سازماندهی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت در پاکسازی معابر عمومی نه تنها سبب بهسازی محیط زیست و داشتن شهری تمیز و پاکتر شد بلکه جلوه یی زیبا و اثرگذار از مشارکت اجتماعی را نشان داده است.
   جلوه یی که تنها با سعی و تلاش شهروندان رشت در روزهای تاسوعا و عاشورای امسال نمود یافت در طول سالهای گذشته هم بیسابقه بوده و هم تجربه یی موفق را به نمایش گذاشت که به سهم خود لازم می بینم از همه ی دست اندرکاران و مجریان این برنامه، تشکلهای مردم نهاد زیست محیطی و به ویژه شهروندان شریف رشت قدردانی و سپاسگزاری می کنم.

   رئیس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت در نشست مشترک کمیسیونهای "بهداشت و  محیط زیست" و "توسعه و عمران" شورای شهر با ارائه ی گزارشی از اقدمات انجام شده، گفت: رانش اخیر دفنگاه زباله در سراوان پروژه ی احداث تصفیه خانه ی شیرابه ی لندفیل سراوان را تخریب کرد.

 

رئیس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت از حضور فعال این سازمان برای فرهنگسازی زیست محیطی و مدیریت پسماندها در آیین عزاداری مردمی تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت، علیرضا حاجی پور در این باره گفت: همزمان با برگزاری عزاداریهای تاسوعا و عاشورای حسینی این سازمان با اجرای طرح پاکسازی معابر شهری با همکاری موسسه ی زیست محیطی "سرزمین ایده آل ما" اقدام کرد که با استقبال گرم و پرشور مردم روبه رو شد.

   وی گفت: به همت سازمان مدیریت پسماندها، ایستگاه صلواتی پاکبانان شهرداری رشت در پیاده راه هسته ی مرکزی شهر نیز با حضور فعال پاکبانان پرتلاش شهرباران برپا شد و با توزیع چای، نبات و خرما به عزاداران، به ساحت مقدس آقا اباعبدالله الحسین(ع) عرض ارادت گردید.