مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت:

گسترش ایستگاه­های تحویل پسماندهای خشک در شهر رشت یک ضرورت است

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت، مدیرعامل این سازمان لزوم ایجاد و گسترش ایستگاه های تحویل پسماندهای خشک در  سطح شهر رشت را یک ضرورت اعلام کرد.

 

 

مرتضی عاطفی در این خصوص گفت: ایستگاه­های تحویل پسماندهای خشک برای شهر رشت، یکی از ضروریات مدیریت پسماندهای شهر می­باشد.

وی حفاظت از محیط زیست و کاهش آلودگی­های ناشی از این نوع پسماندها در چرخه بازیافت مواد در طبیعت را از اهداف اجرای این طرح اعلام نمود که از دوره مدیریت قبلی در این سازمان به مرحله اجرا درآمده است  و این روند ادامه خواهد داشت.

عاطفی افزود: اکنون در شهر رشت 7 ایستگاه فعال جمع­آوری پسماندهای خشک به شکل کانکس­های ثابت با مدیریت پیمانکاران سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت استقرار دارد که گسترش تعداد این ایستگاه­ها در سطح مناطق شهر رشت، از اولویت­های برنامه­ کوتاه مدت این سازمان می باشد.

عاطفی در ادامه با بیان این موضوع که ماهیانه در حدود 200 تن زباله خشک قابل بازیافت از سطح شهر رشت توسط پیمانکاران مربوطه جمع­آوری می­گردد، اظهار داشت: آمار مذکور، تنها، رقمی است که از جمع­آوری زباله خشک در سطح شهر بدست آمده است در حالی که رقم واقعی بسیار فراتر از آن می­باشد و چنانچه آموزش، اطلاع­رسانی و فراهم نمودن امکانات مورد نیاز از سوی شهرداری رشت در کنار مشارکت شهروندان در موضوع تفکیک از مبدا به درستی انجام شود، بخش بزرگی از معضلات محیط زیست شهر رشت به سرانجام مطلوبی خواهد رسید.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اضافه کردن نظر