در راستای اهداف سازمان مدیریت پسماند انجام شد

دومین نشست مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با مدیران انجمن های مردم نهاد

به گزارش روابط عمومی سازمان، نشستی روز شنبه 7 شهریور  از سوی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت با مدیران انجمن های مردم نهاد فعال در زمینه محیط زیست انجام شد.

 

 

این نشست با هدف ارایه برنامه های سازمان و اجرای آنها با مشارکت و بهره¬گیری از توان و ظرفیتهای انجمن های مردم نهاد و هم¬چنین ارایه نظرات و پیشنهادات انجمن¬های مذکور انجام شد، در این جلسه مشترک، مرتضی عاطفی مدیرعامل سازمان ضمن اشاره به اهمیت تقویت همکاری¬های دوطرفه، در مورد طرح های در دست اقدام سازمان از جمله بازنگری قرارداد رفت و روب و تفکیک از مبداء، استقرار و جانمایی مخازن خشک و تر در سطح شهر و پیاده سازی بر روی نقشه جی آی اسی شهرداری، الزام ادارات دولتی به استقرار مخازن تفکیک و استفاده از ظروف یکبار مصرف گیاهی، گفتگو با صدا و سیما در خصوص تنظیم تفاهم نامه با صدا و سیما در زمینه ساخت برنامه برای رده سنی کودک، تنظیم تفاهم نامه با آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودک و نوجوان، بررسی طرح تشویق شهروندان با اهدای گلدان در ازای دریافت زباله خشک، برگزاری جشنواره فیلمنامه نویسی و فیلم کوتاه، طرح پاکسازی محلات و طرح تبادل کتاب¬های مستعمل توسط شهروندان، توضیحاتی ارایه نمود.

عاطفی با بیان اینکه آموزش چهره به چهره در طرح تفکیک از مبداء لازم اما کافی نیست، به لزوم برگزاری دوره های آموزشی ویژه آموزشیاران اشاره نمود. و در پایان از انجمنهای مردم نهاد خواست تا برنامه سالانه خود را به سازمان اعلام دارند تا زمینه همکاری بهتری فراهم گردد.

در این نشست، انجمن های مردم نهاد نیز آمادگی خود را جهت همکاری و تعامل بیشتر با سازمان اعلام و طرح¬های پیشنهادی خود را ارایه کردند.

 

 

 

 

 

 

 

اضافه کردن نظر