گزارش پنجمین روز از کمپین نمایشی شهر پاک در رشت

یک فریم کوتاه برای همه زندگی

پنجمین روز از کمپین نمایشی شهر پاک با اجرای نمایش «یک فریم از زندگی» در محله‌های علی آباد، گلزاران، شهرک بهشتی، پارک توحید، بلوار گیلان و علم الهدی رشت امروز سه شنبه از ساعت ۱۰ تا ۶ عصر برگزار شد.

 

 

کارگردانی این نمایش را امیر حامد بر عهده دارد. شیدا خانزاده دستیار کارگردان و مسعود قسمتی و مرتضی جهانی مسئول اجرای فنی نمایش هستند.موضوع «یک فریم از زندگی» در مورد خانم دست فروشی است که شیرین محسنی نقش آن را بازی می‌کند. او در گوشه‌ای از خیابان در در حال درست کردن نان محلی و فروختن سبزی است. در همین میان خانم توریستی که عارفه درستکار نقش آن را بر عهده دارد وارد نمایش می‌شود. او برای پایان نامه خود به ایران سفر کرده است و در صدد جمع آوری اطلاعات درباره فرهنگ گیلان است. شاه باجی که اسم دست فروش تئاتر است از توریست می‌خواهد که از او عکس بگیرد. او در حال عکس گرفتن متوجه می‌شود که در اطراف او زباله‌های زیادی وجود دارد. توریست به جای عکس گرفتن او را راهنمایی می‌کند که زباله‌های خود را به صورت ‌تر و خشک جمع آوری کند.

 

 

امیر حامد در حاشیه اجرای این نمایش گفت: هر فرد باید حقوق شهروندی خود را رعایت کند. تفکیک زباله کار سختی نیست و اگر همه ما زباله‌های خود را به صورت تفکیک شده در ساعت مقرر در سطل‌های زباله قرار دهیم شهر زیباتری خواهیم داشت.

 

 

وی ادامه داد اگه ما بتوانیم از چهر‌های مثبت و قابل قبول برای مردم در کار‌هایمان استفاده کنیم و در کار‌هایمان دست از شعار دادن برداریم مطمئنا این نمایش‌ها بر مردم تاثیر خواهد گذاشت. این هنرمند مکان‌های اجرای نمایش ها را هم مهم دانست.

همچنین شیدا خانزاده دستیار کارگردان هم  باز خورد نمایش ها بین مردم در اجرا‌ها را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: مردم از نبودن سطل تفکیک زباله در محلات گله داشتند.

 

وی ادامه داد اجرای این نمایش‌ها در فصول دیگر با استقبال بیشتری از مردم همراه خواهد بود.

 

            

 

 

 

 

 

 

 
 

اضافه کردن نظر