در ششمین روز از کمپین شهر پاک رشت نمایش «گاو» در 6 منطقه اجرا شد

 

 کمپین نمایشی شهر پاک به همت سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت همچنان ادامه دارد.

ششمین روز از کمپین نمایشی شهر پاک با اجرای نمایش «گاو» در محله‌های علی آباد، گلزاران، شهرک بهشتی، پارک توحید، بلوار گیلان و اعلم الهدی رشت همراه بود.

این نمایش به کارگردانی مجید کاظم‌زاده مژدهی سرپرست گروه تئا‌تر جهش با بازی رضا حقیقی، مسلم خردمند، محمد رسولی اجرا شد.

 

نمایش، داستان پیرمردی را روایت می‌کند که اهل سراوان رشت است و گاو او با خوردن زباله‌های سراوان جان خود را از دست می‌دهد. مرگ گاو به نوعی انفجار تعبیر شده و هر تکه‌ از بدن این حیوان در یک گوشه شهر افتاده است. نمایش در جایی شروع می‌شود که سر گاو مرد سراوانی در آنجا پیدا شده است. در این بین او وارد گفتگو با مردم می‌شود و دلیل کشته شدن گاو خود را که تفکیک نکردن زباله بوده برای آن‌ها باز گو می‌کند.

سراوان در ۲۰ کیلومتری رشت منطقه‌ای است که در ۳۰ سال گذشته به محل انباشت زباله‌های مرکز استان و چند شهر دیگر تبدیل شده و آسیب‌های جبران ناپذیری به جنگل، مزارع کشاورزی، آب‌های زیر زمینی و دام‌های اهالی وارد کرده است. حالا هنرمندان نمایش گاو در تلاش اند تا بخشی از این فاجعه را به شهروندان که تولید کننده های این زباله ها هستند نشان دهند.

در حاشیه این اجرا مجید کاظم‌زاده مژدهی سرپرست گروه تئا‌تر جهش گفت: مشارکت مردم در این اجرا‌ها باعث تاثیر مناسبی در آن‌ها می‌شود. او اجرای این نمایش‌ها را بسیار خوب دانست و ادامه داد: برگزاری تئا‌تر در محلات و تبلیغ نکردن در راستای اجرای این نمایش‌ها آن را از بعد شعاری خارج می کند.

 

         

 

اضافه کردن نظر