با اجرای مرحله دوم تئاترهای میدانی

آموزش تفکیک از مبدا به محلات شهر رشت باز می‌گردد        

محلات شهر رشت بار دیگر صحنه آموزشی سازمان پسماند شهرداری رشت با همکاری اهالی تئا‌تر استان خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت، در ادامه روند آموزش شهروندان و ارتقای فرهنگ تفکیک از مبدا سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت با همراهی اهالی هنر به محلات سطح شهر رشت باز می‌گردد

 

سید علیرضا باکی هاشمی مدیر روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت  با بیان اینکه هنر مهم‌ترین ابزار آموزشی برای ایجاد فرهنگ مطلوب در شهر است گفت: سازمان پسماند شهرداری رشت برای رسیدن به شهروندانی مطلع و شهری پاک به هنر تئا‌تر خیابانی روی آورده است.

وی با اشاره به آغاز به کار کمپین آموزشی شهر پاک در 25 آذر اظهار کرد: برای اولین بار در کشور کارناوال منحصربفرد آموزشی در حوزه پسماند در شهر رشت با نام کمپین آموزشی شهر پاک به راه افتاد و ۱۲ گروه نمایشی 156 تئا‌تر را در سطح محلات مناطق پنجگانه شهرداری برای شهروندان به نمایش گذاشتند.

وی افزود: هر کدام از گروه‌ها ۱۳نمایش خیابانی را در سطح شهر با محتوای اهمیت طرح تفکیک از مبدا، هشدار درباره وضعیت بحرانی سراوان و رودخانه‌های رشت و تلاش در جهت کاهش تولید زباله در زندگی روزمره اجرا کردند.

 

باکی هاشمی هدف اصلی این برنامه را افزایش مشارکت شهروندان عنوان کرد و گفت: سازمان مدیریت پسماند در نظر دارد بعد از اجرای تئاترهای می‌دانی برای تمامی محلات شهر رشت میزان مشارکت شهروندان هر منطقه و محله در اجرای طرح تفکیک از مبدا را قبل و بعد از اجرای نمایش ها مقایسه کند.

 

وی همچنین استقبال شهروندان از نمایش های خیابانی را مثبت دانست و از آغاز بخش دوم کمپین نمایشی خبر داد.

مدیر روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت افزود: در ادامه برنامه‌های کمپین نمایشی شهر پاک از روز سه‌شنبه ۲۲دی ماه با اجرای ۵گروه نمایشی با موضوعات متفاوت آغاز و ۶۵ نمایش در محلات اجرا خواهد شد. 

    

 

 

 

اضافه کردن نظر