دومین همایش تجلیل از نارنجی پوشان شهر رشت برگزار شد

دومین همایش تجلیل از نارنجی پوشان شهر رشت در سومین روز از دهه فجر با حضور فرماندار، شهردار، اعضای شورای شهر، شهرداران پنج منطقه شهر، مدیران سازمان‌ها و معاونین شهرداری و پاکبانان در سالن اجتماعات نیروی انتظامی و به همت کار گروه اقشار آسیب پذیر شورای اسلامی شهر رشت و سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت برگزار شد. 

 

 

 

در این مراسم محمدعلی ثابت قدم شهردار رشت ضمن تقدیر از فاطمه شیرزاد عضو شورای شهر و رییس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت به­ واسطه تلاش‌های مختلف برای کمک به اقشار آسیپ پذیر تشکر کرد و گفت: گاهی باید تعارفات را کنار بگذاریم و فارغ از الفاظ و کلمات و موضوعاتی که پیچیده است اما می‌توان آن را ساده بیان کرد، بگوییم: اگر قرار است آدم‌ها با هم مقایسه شوند، مبنای شهروند درجه یک، دو، سه و…واقعا چیست؟ آیا ما چنین تقسیماتی در کشور، یا به عنوان یک انسان در ذهن خود داریم؟ یا واقعا هدف استفاده کردن از این تقسیمات است؟ یا به نام این قشر از جامعه می‌خواهیم برای اغراض و مطامع شخصی، ذهنی و گروهی خودمان سوء استفاده کنیم؟

وی خطاب به نارنجی پوشان حاضر در مراسم ادامه داد: این اتفاقی است که در فضای جامعه کنونی که رکود و مشکلات اقتصادی حاکم است و به هر دلیلی همه، حتی سازمان‌های دولتی در فشار اقتصادی هستند این فشار به قشر شما و حوزه‌های کارگری ناخواسته وارد می‌شود.

ثابت قدم در ادامه ضمن تشکر از پاکبان‌ها گفت: کار شما یک کار انسانی است و در کارهای یدی که شغل‌های بسیار سختی است جایگزین وجود ندارد.

او ادامه داد: کار شما یک کار ثابت است که با وسعت جمعیت و شهر و روستا‌ها نیازمند تعداد بیشتری نیرو است، اما سوال اینجاست که آیا نمی‌توان این کار را با کیفیت‌تر انجام داد؟

شهردار رشت اظهار داشت: زباله‌ای که در خانه تولید می‌شود اگر به موقع نه هر موقع، با حجم معقول و با تفکیک نه به صورت درهم و با یک بسته بندی مناسب نه به صورت‌‌ رها شده در کوچه خیابان قرار بگیرد شهر و وضعیت پاکبان‌ها وضعیت بهتری پیدا می‌کند.

وی در پایان سخنان خود گفت: شهروندان زیادی هستند که شما را دوست دارند و به یادتان هستند. قطعا شهرداران مناطق مختلف شهری هم جزیی از این شهروندان هستند و امیدوارم همه مثل هم و به اندازه هم برای شهر خود مفید باشیم.

فاطمه شیرزاد رییس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت، ضمن سپاس از همه پاکبان‌ها برای تلاش شبانه روزی آن‌ها گفت: پیگیری پرداخت به موقع حقوق نارنجی پوشان یکی از دغدغه‌های اصلی کارگروه اقشار آسیب پذیر است.

وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با توجه به برون سپاری‌های سال­های گذشته و با توجه به اصل ۴۴، کمک و حمایت بیش­تری به پاکبان‌ها برسانیم.

عیسی مهدوی فرماندار رشت نیز هم به عنوان سخنران دیگر، از برگزار کنندگان این مراسم تشکر کرد و گفت: امیدوارم تمام نیازهای این قشر از جامعه بر طرف شود تا در سایه این آرامش خاطر بتوانند با تلاش بیش­تر، خدمات بهتری به شهر و شهروندان ارایه دهند.

از دیگر برنامه­های این همایش تقدیر از ۴۴ پاکبان در حوزه‌های مسابقات قرآنی، نمونه‌های مناطق و نواحی، مسابقات آمادگی جسمانی، بازنشستگان و سید مرتضی موسوی (پاکبانی که در منطق پنج به دلیل حادثه تصادف قطع عضو شد) با اهدای تندیس و لوح تقدیر به­همراه هدایای نقدی، اجرای موسیقی سنتی و اجرای تئا‌تر ت. ت. ت از مجموعه نمایش های کمپین نمایشی شهر پاک بوده است.

اضافه کردن نظر