2600تن پسماند خشک در ده ماه اول سال 94 جمع آوری شده است

به گزارش روابط عمومی سازمان پسماند شهرداری رشت، مشارکت شهروندان در برنامه تفکیک از مبدأ و جمع آوری پسماند خشک در مسیر صعودی قرار دارد.

مرتضی عاطفی مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری رشت مشارکت بالای شهروندان در برنامه تفکیک از مبدأ را نیازمند فرهنگ سازی دانست و گفت: سازمان پسماند شهرداری برای رسیدن به هدف کاهش تولید زباله و ترغیب شهروندان به مشارکت در برنامه تفکیک زباله کار فرهنگی را در دستور کار خود قرار داده است.

 

وی بابیان اینکه کار فرهنگی برای تاثیرگذاری عمیق نیازمند زمان است گفت: سازمان پسماند معتقد است نتیجه برنامه‌های فرهنگی مانند اجرای تئاتر و ساخت کلیپ و فیلم‌های مستند تأثیر مستقیمی بر سبک زندگی مردم خواهد گذاشت.
مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری رشت با اشاره به اجرایی شدن طرح تفکیک از مبدأ در مناطق پنجگانه شهر گفت: در 10ماهه اول امسال با مشارکت شهروندان رشتی در برنامه طرح تفکیک از مبدأ 2600 تن مواد بازیافتی جمع آوری شده است.

 عاطفی بیشترین سهم از پسماند جمع آوری شده را مربوط به کاغذ و مقوا دانست و بیان کرد: دراین بین سهم کاغذ و مقوا 34درصد کل مواد جمع آوری شده بوده است.

وی افزود: بعد از کاغذ نیز شیشه با 18 درصد در رده دوم مواد جمع آوری شده قرار دارد .

عاطفی همچنین با اشاره به میانگین روزانه تولید زباله خانگی در 10 ماه گذشته گفت: آمارها نشان می‌دهد میانگین روزانه تولید زباله خانگی در شهر رشت 480  تن است.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم با ادامه برنامه‌ها و همکاری شهروندان با سرعت بیشتری به سمت شهر پاک حرکت کنیم.

اضافه کردن نظر