سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت در هفته محیط زیست با توزیع فیلم و بروشور به افزایش آگاهی و اطلاعات شهروندان نسبت به مشکلات محیط زیستی شهر رشت اقدام کرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت، آگاهی شهروندان نسبت به مشکلات محیط زیستی شهر رشت می تواند آنها را  به همکاری با مدیریت پسماند برای حل مشکلات ترغیب کند.
بر همین اساس سازمان مدیریت پسماند شهر رشت فیلم مستندی که توسط کارگردان گیلانی رضا مجلسی تهیه شده را به طور رایگان در اختیار شهروندان رشتی قرار داده است.

این فیلم مستند که به سفارش خود سازمان با عنوان «به کجا می رویم» تهیه شده در قالب سی دی در 4 فروشگاه بزرگ شهر رشت نجم(سبزه میدان) دلفین(منظریه) سناتور (گلسار) واحمدی(معلم) توزیع شد.
مجلسی در این فیلم آلودگی منطقه سراوان، به عنوان بزرگترین مرکز دفن زباله در شمال کشور را نشان می دهد. وی با تصویر کشیدن منطقه دفن زباله سراوان شهروندان را با چالش تاثیر پسماند برجای مانده از زندگی بر طبیعت زیبای رشت روبرو می کند.
مجلسی همچنین در قسمت های مختلف فیلم در گفتگو با کارشناسان امر درباره تولید شیرابه و تاثیر آن بر سلامت شهروندان نیز هشدار می دهد.
در نهایت کارگردان فیلم سعی می کند که به سوال «چه باید کرد؟» جواب دهد. «تفکیک زباله از مبدا» راه حل مورد تایید کارشناسان پسماند به عنوان جواب این سوال مطرح می شود تا به جای آلوده ساختن طبیعت زیبای گیلان از پسماند در چرخه تولید مواد استفاده شود.
سازمان مدیریت پسماند رشت همچنین برای اینکه شهروندان هر چه بیشتر درباره موضوع تفکیک زباله از مبدا بدانند بروشورهای  تشریح کننده این موضوع را همراه سی دی ارائه داده است.

 

  

اضافه کردن نظر