در اولین جشنواره بازی رشت اتفاق افتاد:

 

بازی کودکان  در کنار یادگیری حفظ محیط زیست و تفکیک زباله از مبدا

 

اختتامیه اولین جشنواره بازی رشت عصر جمعه در محل دائمی جشنواره های برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت٬این جشنواره با همکاری شهرداری منطقه چهار و شورای شهر رشت، سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت، سازمان زیباسازی شهرداری رشت و موسسه حمایت از کودکان سرطانی گیلان از سوم شهریور آغاز و تا 5 شهریور در محل دائمی جشنواره های رشت برقرار بود. سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت در راستای فرهنگ سازی و ارتباط مستقیم با شهروندان در جشنواره حضور پیدا کرد.‌

 

 

این جشنواره با بازی‌های متنوع مانند وسطی، فوتبال دستی بزرگ و انسانی، برج هیجان، منچ انسانی  همراه بود.  همچنین بازی‌هایی با فضای کودکانه و شاد ، اجرای موسیقی سنتی و اجرای موسیقی توسط کودکان هنرآموز آموزشگاه موسیقی گلشن، اجرای نمایش و برنامه های شاد و جذاب، غرفه ها و کارگاه های آموزشی نیز  با استقبال گسترده خانواده های رشتی  روبرو شد.

سازمان مدیریت پسماند نیز با در اختیار داشتن غرفه در این جشنواره با هدف آموزش و فرهنگ سازی حفظ محیط زیست و تفکیک زباله از مبدا به توزیع دو هزار اقلام فرهنگی سازمان مانند کتاب، سی دی آموزشی، بازی فکری و بروشوربه کودکان پرداخت. تا کودکان در کنار بازی از یاد نبرند که محیط زندگی خودشان باید با کمک خودشان پاک بماند.

همچنین در روز اختتامیه جشنواره بازی رشت نیز نمایش موزیکال «سطل شما چه جوریه» به سفارش سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشتبرای کودکان به اجرا درآمد و کودکان با فرهنگ انجام تفکیک زباله از مبدا آشنا شدند.

  

 

 

اضافه کردن نظر