حضور نمایندگانTTS و علیرضا حاجی پور در صحن شورای اسلامی شهر رشت/ زباله سوز رشت در مرحله تحویل زمین است

نمایندگان چینی شرکتTTS به همراه  علیرضا حاجی‌پور مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری رشت عصر دیروز در جلسه شورای شهر حاضر شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت، امامی سهامدار  شرکتTTS  و همینطور علیرضا حاجی پور توضیحاتی در مورد قرارداد ایجاد زباله سوز در رشت بیان کردند

 

 

امامی  با بیان اینکه قراردادی در سال ۹۲مبنی بر احداث نیروگاه زباله سوز ۶۰۰تنی مخلوط منعقد شده است گفت: در این قرارداد براساس داشته‌هایی مانند زمین و حجم زباله شهر رشت٬استاندارد‌EP ۲۰۰۰و  میزان برق تولیدی مطرح شده بود.

وی همچنین در مورد ارزش حرارتی و‌ تولید برق گفت: حدود شش ماه ارزش حرارتی زباله آزمایش شد که خوشبختانه مشخص شد از ارزش حراراتی لازم برای تولید برق را دارد.

نماینده شرکتTTS با تاکید براینکه می‌خواهیم براساس عملکرد خود قضاوت شویم گفت: ما می‌خواهیم که در مورد عملکرد شرکت ما بی‌انصافی نشود.

امامی با اشاره به انتظارات سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ۳۱فروردین ۹۵در هیات دولت تعیین شد که خروجی گاز باید ۲۰۰۱۲EP  باشد.

وی افزود تعین این استاندارد درحالی است که آخرین استانداردهای اعلام شده از سوی آمریکا برای نیروگاههای کوچک ۲۰۰۳و برای بزرگ ۲۰۰۶در نظر گرفته شده است.

امامی نیروگاه زباله سوز تهران را بدون مشکل محیط زیستی عنوان کرد و گفت: در جریان بازدید‌های سرزده نماینده محیط زیست٬حتی یک مورد تخلف مشاهده نشده است.

وی همچنین افزود: با وجود تمام انتقادهای که موردTTS مطرح می شود شرکت ما در ۵ماه گذشته جایزه کنترل مدیریت آلاینده‌ها را از فرانسه دریافت کرده ایم.

وی با تشکر از حاجی‌پور مدیریت جدید سازمان پسماند گفت: آقای حاجی پور تنها ۵روز بعد از شروع مدیریت خود از نیروگاه تهران بازدید کرد.

وی با بیان اینکه‌ نقشه زمین توسط شهرداری به ما ارایه شده است گفت: این نقشه به طرف چینی ارسال شده و ارزیابی‌های محیط زیستی نیز آغاز شده است.

 

تفاهم با شرکتTTS

حاجی‌پور مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری رشت نیز در این جلسه گفت: با توجه به معضل زباله در بدو ورود سرسختانه پیگیر ورود زباله سوز بودم.

وی افزود: سوتفاهم‌هایی وجود داشت که شرکتTTS نمی‌تواند استاندارد‌ها را انجام دهد.

حاجی‌پور با بیان اینکه سازمان پسماند شهرداری رشت در حال همکاری با این شرکت است گفت: اکنون در مرحله تحویل زمین هستیم.

وی با بیان اینکه این قرارداد به مبلغ ۴۰میلیون دلار است گفت: باید ۲۵درصد پرداخت شود تا شرکتTTS آغاز به کار کند.

حاجی‌پور افزود: دولت ۱۰میلیارد و ۹۰۰میلیون تومان پرداخت کرده است و اگر ۲۰میلیارد دیگر پرداخت شود کار اجرایی آغاز می‌شود. وی همچنین زمان بهره برداری این نیروگاه را ۲۷ماه عنوان کرد.

 

 

اضافه کردن نظر