نواخته شدن زنگ بازیافت و سلامت در مدرسه سما رشت توسط مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت/ آغاز طرح انتخاب پاکیار در مدارس مقطع ابتدایی

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت، همزمان با 25آبان (15نوامبر) روز جهانی بازیافت سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت  نسبت به برگزاری فعالیت های فرهنگی و آموزشی اقدام به آورد .

 

 

میزان موفقیت طرح‌ها و برنامه‌های حوزه مدیریت پسماند با استمرار برنامه‌های آموزشی رابطه مستقیم دارد و در این بین کودکان دانش آموز می‌تواند یکی از مخاطبان اصلی برنامه‌های آموزشی سازمان مدیریت پسماند باشند.

 

کارشناسان حوزه یادگیری و فرهنگ هر دو معتقدند برای نهادینه سازی یک موضوع در جامعه،کودکان باید در برنامه‌های آموزشی به عنوان یکی از اهداف اصلی مطرح شوند.

 

در همین رابطه علیرضا حاجی پور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت به همراه چند تن از مدیران و کارشناسان سازمان با حضور در مدرسه ابتدایی سما رشت زنگ بازیافت را در این مدرسه به صدا درآوردمدرسه سما یکی از مدارس سبز و محیط زیستی و بزرگترین مدرسه مقطع ابتدایی استان گیلان محسوب می‌شود.

 

بعد از نواخته شدن زنگ بازیافت حاجی پور دقایقی در مورد مفهوم بازیافت و لزوم تفکیک زباله از مبدأ برای دانش آموزان صحبت کرد. اجرای برنامه ویژه کودکان نیز بخش دیگر برنامه بود.

 

سازمان پسماند شهرداری رشت در ادامه فعالیت های فرهنگ سازی های خود برای اولین باربرنامه انتخاب پاکیار را در این مدرسه اجرا کرد.

 

در این طرح برای هر کلاس یک پاکیار انتخاب شد تا نظارت بیشتری بر تفکیک زباله از مبدأ و حفظ پاکیزگی محیط کلاس وجود داشته باشد.  این طرح به زودی در دیگر مدارس نیز اجرایی می شود.

 

پایان بخش برنامه سازمان در مدرسه سما نیز اجرای نمایش با موضوع حفظ محیط زیست و انجام تفکیک زباله از مبدأ بود

 

 

همچنین درادامه برنامه‌های آموزشی به مناسبت روز جهانی بازیافت به سفارش سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت 4 نمایش خیابانی توسط هنرمندان شناخته شده استان نیز در پیاده راه مرکزی و خیابان علم الهدی اجرا شد.

 

دو اجرای پرفورمنس با توزیع کیسه زباله مخصوص پسماند خشک و بروشور آموزشی  و دو نمایش داستانی دیگر نیز با اشاره به اهمیت موضوع بازیافت و لزوم انجام تفکیک زباله از مبدأ اجرا شد.

 

 

تبلیغات محیطی مانند نصب بنر در سطح شهر با محتوای تشویق شهروندان به انجام تفکیک زباله از مبدا نیز یکی دیگر از فعالیت های سازمان در روز جهانی بازیافت بود . 

 

اضافه کردن نظر