بشر با حرکت به سمت پیشرفت و بالا بردن رفاه زندگی، ناخواسته و خودخواسته،باعث تغییرات عمده ای در به هم خوردن تعادل طبیعت و محیط زیست پیرامون خود گردیده است.
از این رو در سالهای اخیر پس از پی بردن به این مساله مهم اقدام به فعالیتهای متفاوت و ارائه راهکارهای متعدد در جهت بر قرار ساختن این تعادل و کنترل کردن تخریب محیط زیست و طبیعت نموده است . یکی از این راهکارها آموزش و فرهنگ سازی از سنین اولیه میباشد. آموزش دوران کودکی و نوجوانی میتواند تاثیر قابل توجهی در تقویت فرهنگ زیست محیطی در سنین بالاتر داشته باشد.به خصوص آشنایی کودکان و نوجوانان با مسائل مهم زیست محیطی که میتواند روحیه سازگاری و حس مسئولیت پذیری در حفاظت  از منابع طبیعی و محیط زیست را در آنها تقویت کند.

 

 

در همین راستا سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت برنامه های آموزشی و فرهنگی در دست اقدام خود را در رده های سنی کودک و نوجوان آغاز نموده است.
لذا به همت سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت ، مراسم اختتامیه "مسابقه نقاشی رودخانه محله ی من" ظهر سه شنبه نوزدهم اردیبهشت نود و شش  با حضور حاجی پور مدیر عامل سازمان پسماندهای شهرداری رشت و مهندس شعبانی مدیر دفتر خدمات نوسازی محله رودبارتان  ، معلمان و دانش آموزان میهمان و با اجرای کارناوال شادی و آموزش در مدرسه دخترانه انقلاب اسلامی ساغریسازان  برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند های شهرداری رشت ؛  مهندس حاجی پور در این مراسم با اشاره به شرح وظایف پارکیار گفت: از جمله وظایف مهم یک پاکیار تشویق و ترغیب دوستان و اطرافیان به تفکیک زباله از مبدا و در نهایت حفظ محیط زیست می باشد.
در ادامه کارناوال شادی و آموزش با اجرای خاله باران با هدف فرهنگ سازی آموزشی تفکیک و بازیافت زباله برای دانش آموزان در این محیط آموزشی به اجرای برنامه های گوناگون و مسابقه ای با همین مضمون پرداخته شد .
قابل به ذکر است که در پایان این برنامه در کنار اجرا و آموزش از  25 دانش آموز شرکت کننده ، 3 نفر به عنوان نفرات برگزیده مسابقه« رودخانه محله ی من» با تشویق و اهدای جوایز تقدیربه عمل آمد . 
همچنین  به 6 نفر از دانش آموزان که قرار است نقش نمایندگان پاکیزگی و سفیران سلامت را ایفا کنند کارتهای پارکیاری اهداء شد.
 
      
 
 

اضافه کردن نظر