روابط عمومی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت از اجرای طرح پاکسازی معابر شهری از زباله همزمان با فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد.

این روابط عمومی اعلام کرد: یکی از مسائلی که مدیران شهری هنگام پخش نذری در ماه محرم با آن روبه رو هستند، ریختن بیش از اندازه ی ظروف و لیوانهای یکبار مصرف در معابر مختلف شهر است که امسال برای فرهنگسازی در این زمینه و آگاه نمودن آحاد مختلف جامعه از ابعاد ناخوشایند زیست محیطی این اقدام نامناسب، طرح پاکسازی معابر شهری به وسیله ی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت اجرا می شود.

 

 

همچنین تاکید شده است: این طرح در دو روز تاسوعا و عاشورای حسینی روزهای شنبه و یکشنبه ی هفته ی آینده هشتم و نهم مهر ماه امسال در رشت اجرا می شود.

روابط عمومی سازمان‌مدیریت پسماندهای شهرداری رشت با دعوت از قشرهای مختلف اجتماعی در همراهی و همکاری برای اجرای این اقدام مثبت زیست محیطی خاطر نشان نمود: در اجرای این طرح در روز تاسوعای حسینی شرکت کنندگان در این برنامه از بقعه ی متبرکه ی دانای علی رشت تا پیاده راه هسته ی مرکزی شهر را از زباله های موجود پاکسازی می کنند و همین کار را در روز عاشورای حسینی از پیاده راه هسته ی مرکزی شهر رشت تا بقعه ی دانای علی انجام می دهند.

همچنین با اشاره به اینکه هماهنگیهای لازم برای هر چه بهتر برگزار شدن این برنامه با مسوولان مرتبط صورت پذیدفته است؛ عنوان شد: در اجرای این برنامه، سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت و تشکل زیست محیطی سرزمین ایده آل ما همکاری و مشارکت دارند.

 روابط عمومی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت انجام چنین برنامه هایی را در توجه دادن افکار و اذهان قشرهای مختلف جامعه به لزوم حفظ و حراست از محیط زیست و نیز فرهنگسازی برای رعایت اصول و مقررات زیست محیطی موثر دانست.

اضافه کردن نظر