«لیس للانسان الا ماسعی»   
   بدون شک تلاش، کوشش و همت والای شهروندان شریف و دل آگاه رشت در حرکت و اقدامی که با سازماندهی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت در پاکسازی معابر عمومی نه تنها سبب بهسازی محیط زیست و داشتن شهری تمیز و پاکتر شد بلکه جلوه یی زیبا و اثرگذار از مشارکت اجتماعی را نشان داده است.
   جلوه یی که تنها با سعی و تلاش شهروندان رشت در روزهای تاسوعا و عاشورای امسال نمود یافت در طول سالهای گذشته هم بیسابقه بوده و هم تجربه یی موفق را به نمایش گذاشت که به سهم خود لازم می بینم از همه ی دست اندرکاران و مجریان این برنامه، تشکلهای مردم نهاد زیست محیطی و به ویژه شهروندان شریف رشت قدردانی و سپاسگزاری می کنم.

 

 بدون شک باید از تک تک افرادی که در این برنامه ی مهم شهری که جزو نخستین برنامه های دستجمعی پاکسازی شهر تلقی می شود، قدم به قدم ما را همراهی کردند و بی ادعا و صادقانه حرکتی مردمی  و پویش اجتماعی را رقم زدند، قدردانی و تشکر کرد.
نمی دانم با کدامین واژه این اقدام ارزشمند را  ارج نهم اما مایه ی دلگرمی است که عنوان شود این کار گروهی چراغ راهی برای آینده خواهد بود تا با برنامه هایی اصولی و سازماندهی شده در سالهای بعد و در فرصتهای آینده اقداماتی کاملتر و بهتر را تدارک ببینیم. 
   هر چند مشکلات زیست محیطی شهر بسیار است اما حضور و مشارکت شما شهروندان گرامی سبب شد تا در روزهای تاسوعا و عاشورای امسال، شهری پاکتر و سالمتر را تجربه کنیم.
   بی تردید خاطره ی این روز شیرین در دفتر خاطرات رشت ثبت شده، با روشنگری رسانه های گروهی که هموراه یار همیشگی ما بوده اند برای آیندگان به یادگار باقی مانده است.
علیرضا حاجی پور
رئیس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت
 

 

 
 
 

اضافه کردن نظر