به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت ، آموزش چهره به چهره مضرات بهداشتی - زیست محیطی پلاستیک به مناسبت روز 21 تیر ماه در شهر رشت برگزار گردید.

این برنامه آموزشی با همکاری سازمان مدیریت پسماند ، ستاد توسعه پایدار و سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری رشت و مشارکت سازمان های مردم نهاد برگزار شد.

در این برنامه آموزشی که در نقاط مختلف شهر در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۱۸و ۱۹تیرماه با برپائی ایستگاههای موقت انجام شد آموزشگران موسسه سرزمین ایده آل ما با توزیع بروشور های آموزشی و گفتگو با مردم شهروندان را نسبت به مضرات استفاده از پلاستیک و تبعات آن آگاه ساختند.

 از جمله اقدامات انجام گرفته در این زمینه نصب بنرهای آموزشی در سطح شهر و توزیع کیسه های پارچه ای قابل بازیافت در بازارچه های خرید میوه و تره بار توسط شهردار رشت و اعضای شورای شهر را می توان برشمرد.

همچنین دو همایش در روزهای ۲۱تیرماه در سالن اجتماعات آتش نشانی رشت با محوریت مدیریت زباله های پلاستیکی برای اصناف با همکاری موسسه زیست محیطی سبزکاران و جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست به عنوان نخستین همایش از مجموعه همایش های اسلام و محیط زیست تحت عنوان رمضان سبز، سبک زندگی و روز بدون پلاستیک  با هدف اصلاح الگوی مصرف و نقش آن در توسعه پایدار شهری و در روز ۲۲تیرماه برای مدیران مهدهای کودک سطح شهر رشت با همکاری موسسه کودکان پاد و کودکان سبز اندیش برگزار شد

     

اضافه کردن نظر