سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت فاز اول لایروبی رودخانه های زرجوب و گوهر رود را آغاز نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت فاز اول عملیات لایروبی رودخانه های گوهر رود و زرجوب با همکاری سازمان مدیریت پسماند و سازمان عمران شهرداری رشت آغاز شد.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند گفت : با توجه به حساسیت اعضای محترم شورای اسلامی شهر رشت و پیگیریهای صورت گرفته از سوی جناب آقای مهندس خلیلی شهردار محترم رشت و تشکلهای مختلف مردمی سازمان مدیریت پسماند فاز اول لایروبی رودخانه های گوهر رود وزرجوب را از 17/4/93 با مشارکت معاونت عمرانی آغاز نمود و بر اساس برنامه ریزیهای صورت گرفته در زمان تقریبی سه ماهه به پایان می رساند.

وی خاطر نشان کرد : آلودگی این دو رودخانه که شاهرگ های حیاتی شهر رشت میباشند از مهمترین مشکلاتی است که شهرداری با آن روبروست و سازمان مدیریت پسماند با تکیه بر حمایت های اعضای محترم شورای اسلامی و جناب آقای مهندس خلیلی و همت پرسنل زحمت کش سازمان در حال اجرای این طرح است

مهندس شریفی در ادامه گفت : عملیات لایروبی در روخانه زرجوب از میدان امام علی تا پل توحید و گوهر رود از مسکن مهر تا بعد از پل سیااسطلخ انجام میگیرد و بر اساس برنامه ریزیهای صورت گرفته کلیه ماشین آلات واحد ترابری سازمان مدیریت پسماند آمادگی پشتیبانی لازم در مواقع لزوم را دارند.

امروزه رودخانه های ما متحمل سه نوع آلودگی شامل فاضلاب های خانگی ، بیمارستانی و صنعتی شده اند و این روند همچنان ادامه دارد که جا دارد متولیان اصلی این فاضلاب به فکر چاره باشند چرا که کنترل و جلوگیری ار این آلودگی از توان و شرح وظایف شهرداری خارج است.

همچنین باید به دنبال راهکاری بود که جلوی آلودگی رودخانه ها  از بالادست و خارج از محدوده شهری گرفته شود تا زباله های پراکنده در داخل آب رودخانه ها که به میزان قابل توجهی است به محدوده شهری وارد نشود . لازم به ذکر است بارها سازمان مدیریت پسماند نسبت به پاکسازی حاشیه و بستر رودخانه ها اقدام نموده اما متاسفانه ظرف یک هفته الی ده روز با آلودگی مجدد حاشیه رودخانه ها مواجه شده که قسمت اعظمی از این آلودگی ها از خارج محدوده شهری با جریان آب وارد شهر می شود


اضافه کردن نظر