سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت ، به مناسبت فرا رسیدن ایام محرم و همزمانی با 14  آبان روزفرهنگ عمومی ،  از روز جمعه 9 آبان به مدت چهار روز  اقدام به برپايی چهار ايستگاه صلواتی در سطح شهر نمود.

به گزارش روابط عمومي سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری،  در این ایستگاهها، با توزیع خرما و شیر در ظروف یکبار مصرف گیاهی از شهروندان پذیرایی شد.  از برنامه‌های جنبی اين ايستگاه های صلواتی پخش تراکت و اجرای برنامه های آموزشی با همکاری مؤسسه مردم نهاد  «سرزمین ایده آل ما»  در خصوص ترویج فرهنگ استفاده از ظروف یک بار مصرف گیاهی به عنوان جایگزین ظروف یکبار مصرف پلاستیکی جهت توزیع نذورات  بود.

ظروف یکبار مصرف پلاستیکی از لحاظ بهداشتی برای پخش نذورات گرم  مناسب نیست و سلامت عزاداران را تهدید می کند. و از آنجاییکه برگشت ظروف پلاستیکی یکبار مصرف به طبیعت 300 تا 500 سال طول می کشد، تهدید بزرگی برای تخریب محیط زیست محسوب می شود. در حالیکه زمان برگشت به طبیعت برای ظروف یک­بار مصرف گیاهی پنج تا شش ماه و بدون هیچ آسیب  زیست محیطی است.ظروف گیاهی عاری از هر گونه اثرات مضر و عکس ­العمل­های شیمیایی در تماس با مایعات و غذاهای داغ و مقاوم در برابر حرارت هستند.

 

  

 


 

 

اضافه کردن نظر