نشست هم اندیشی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری با اعضای محترم هیأت مدیره مجتمع های مسکونی  با هدف ایجاد فضای مناسب برای برقراری تعامل با  اعضای هیات مدیره شهرکهای مسکونی به منظور  ساماندهی  وضعیت پسماند شهرکها و مجتمع های مسکونی عصر روز 93/8/27 در سالن اجتماعات گارگاه هنر سروش  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت :  در این نشست مهندس صابر رئیس شورای اسلامی شهر و دکتر پیشگر، شیرزاد و علوی از اعضای شورای اسلامی شهر و شریفی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت حضور داشتند.

ابتدا مهندس شریفی مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری رشت به ضرورت گذاشتن زباله از ساعت 11- 9 شب جلوی درب منازل به منظور کاهش مخاطرات محیط زیستی و جلوگیری ار اثرات نامطلوب جمع آوری  زباله در روز  اعم از تشدید ترافیک شهری، جلوگیری از انباشت زباله در محلات  و ایجاد منظر نامناسب شهری تأکید  نمود.  و در آخر  به منظور تقدیر از زحمات مدیرعامل فقید سازمان مدیریت پسماند،  زنده یاد  «مهندس سیامک دوستدار»، هدیه ای به همسر ایشان  دادند.

سپس دکتر پیشگر عضو و رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت صحبت خود را با یادی از مدیرعامل فقید سازمان مدیریت پسماند «مهندس سیامک دوستدار»آغاز نمود.  ایشان در ادامه گفتند: مشکل اصلی حوزه پسماند، ضعف فرهنگ عمومی است و لازمست در این خصوص اهتمام بیشتری از سوی شهرداری و خصوصاً سازمان پسماند صورت گیرد. به همین خاطر شهرداری مجری  برگزاری اولین نشست با مجتمع های مسکونی  شد، چرا که ساکنان این مجتمع ها با فرهنگ آپارتمان نشینی آشنا هستند و همچنین تجمع آپارتمانها،  تراکم جمعیتی بالایی را بوجود می آورد که تولید زباله را افزایش می دهد. در پایان  به اهمیت  همکاری و مشارکت ساکنین شهرک ها و مجتمع های مسکونی در رسیدن به موفقیت در برنامه های مدیریت پسماند اشاره داشتند .  

محمدی کارشناس سازمان مدیریت پسماند به منظور آشنایی با طرح تفکیک از مبداء ، در خصوص مراحل انجام تفکیک از مبدا  ( جداسازی ، آبکشی، فشرده و کم حجم سازی و ذخیره سازی موقت زباله خشک) و شیوه جمع آوری زباله خشک توسط عوامل اجرایی سازمان مدیریت پسماند توضیحاتی ارائه نمودند.  و در پایان مدیرعامل سازمان پاسخگوی سؤالات رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و شرکت کنندگان بودند

 

 

  

 

  \

 

  

اضافه کردن نظر