امروز سه شنبه, 15 آذر 1401 - Tue 12 06 2022

منو

با حضور عضو شورای شهر رشت؛ وضعیت دفنگاه سراوان بررسی شد

 به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت روز پنجشنبه ی گذشته با حضور محمدحسن علیپور عضو شورای شهر رشت و عضو کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا، وضعیت دفنگاه زباله ی سراوان‌مورد بررسی قرار گرفت.

در جریان این بازدید که علیرضا حاجی پور رئیس سازمان، دکتر پورعلی کارشناس و همچنین دکتر جهانگیری مدیر عامل کارخانه ی کود آلی رشت نیز حضور داشتند، نحوه و چگونگی دفن زباله در محل لندفیل و دفنگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت

 علیرضا حاجی پور رئیس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت با ارائه ی گزارشی از ساماندهی رانش اخیر زباله ها و کنترل تکثیر حشرات موذی تاکید کرد: با مراقبتهای بهداشتی صورت گرفته و اقدامات پیگیر سازمان ، وضعیت دفنگاه سراوان مساعد و هم‌اکنون مشکل خاصی وجود ندارد و کار دفن زباله ها با دقت و برنامه انجام ‌می شود .  

 وی همچنین خواستار تامین پوشش مخلوط برای دفن زباله هایی که به لندفیل وارد می شوند، شد و گفت: اعضای شورای شهر می توانند همچون گذشته در تامین این نیاز ضروری سازمان مدیریت پسماندها ما را یاری دهند.

وی به سمپاشی مداوم و روزانه ی محل لندفیل سراوان برای جلوگیری از تکثیر حشرات موذی اشاره کرد و گفت: کار سمپاشی را نیز همراستا با دفن زباله های ورودی با جدیت به طور روزانه و مداوم دنبال می کنیم.

حاجی پور از دقت نظر و همراهی اعضای شورا به ویژه کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا قدردانی کرد.

محمدحسن علیپور هم با تشکر از اقدامات انجام شده در لندفیل سراوان گفت: اگر کار دفن زباله ها به همین طریق  انجام شود برای اهالی منطقه مشکلی به وجود نمی آید.

علیپور گفت: با اقداماتی که در زمینه ی فنس کشی و جلوگیری از احشام سرگردان به لندفیل انجام شده است از پراکنش آلودگیها نیز پیگیری گردیده و از نظر بهداشتی هم وضعیت لندفیل بهتر از گذشته است.

 در جریان این بازدید دکتر پورعلی و دکتر جهانگیری هم توضیحاتی درباره ی چگونگی دفن زباله ها در لندفیل سراوان و دقت نظر سازمان در کاستن از آثار جانبی و تبعات دفن زباله ارائه کردند و گفتند: با مجموعه اقدامات صورت گرفته هم اکنون نگرانیهای اهالی منطقه رفع شده است.مجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید