امروز سه شنبه, 15 آذر 1401 - Tue 12 06 2022

منو

در جلسه ی ستاد بحران شهرداری برای مقابله با بارش احتمالی برف

جلسه ی ستاد بحران شهرداری رشت با حضور محمدباقر بشردانش مدیر هماهنگی خدمات شهری شهرداری رشت، بابک رمضانی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری، علیرضا حاجی پور رئیس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری و شماری دیگر از مدیران شهری برگزار شد.

رئیس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت در این نشست با تاکید بر تدوین بدنامه ی عملیاتی ستاد مدیریت بحران شهرداری در زمان بارش احتمالی برف، گفت: برای تحقق یک برنامه ی خوب و مناسب همدلی و همکاری همه ی نیروها مهم و ضروری است.

علیرضا حاجی پور گفت: هدف در اولویت برای سازمان پسماندها ایجاد همدلی و وفاق بیشتر در زمان بروز بحران احتمالی بارش برف است. تاکنون با همکارانمان جلسات بسیاری داشتیم تا به یک برنامه ی مدون برسیم که مناطق و سازمانهای شهرداری و  خدمات شهری با این برنامه ی مدون کار را به پیش ببرند و این برنامه را همکارم در قالب پاورپوینت ارائه می دهد.

وی ادامه داد: قبل از شروع بحران بایستی تمامی مواردی که نیاز است از کنترل و نظارت بر ماشین آلات و لجستیک گرفته تا نیروها به گونه یی عمل شود تا مسیرهای اصلی شهر که بیشتر مورد نظر است در زمان بروز بحران احتمالی باز باشد تا دچار چالش نشویم.

ایشان با اشاره به تدوین برنامه های آموزشی مرتبط با بحران گفت : نیروهای مشخص شده، سرکارگرها، ناظران سازمان و هر منطقه آموزش های لازم را توسط ناظرین دیده و هم بایستی با چارت طراحی شده ی ستاد مدیریت بحران وارد عمل شوند و موارد از طریق چارت مدون پیش برود.

رئیس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت  گفت: اولویت ما مسیرهای اصلی و مهم شهر است و با برنامه ی تدوین شده امیدواریم با سیاست واحد در هر پنج منطقه وارد عمل شویم تا سیاستها، چندگانه و سلیقه یی نباشند.

وی گفت: همه باید در راستای هدف جامع تدوین شده حین بارش برف عمل کنند و ما در این زمان رفت و روب نخواهیم داشت به همیل دلیل پرسنل می توانند در عملیات برفروبی، شن ریزی و نمک پاشی کمک کنند و تلاش می کنیم مسیر منتهی به دفنگاه سراوان باز بماند اما اگر به هر دلیل این امکان وجود نداشت یک محل دپوی موقت زباله در کارخانه ی کود آلی در نظر گرفتیم که مناطق پنجگانه با جانمایی مشخص در این مکان زباله های منطقه ی خود را تخلیه کنند.

وی خاطر نشان کرد: در چارت سازمانی تدوین شده به تفصیل برای تمام نواحی هم، کار مشخص شده و امیدواریم همکاری لازم در این زمینه صورت پذیرد تا در زمان بروز بحران با چالش جدی روبه رو نشویم.

حاجی پور در پایان گفت: ان شاءالله دست به دست هم بدهیم و با تلاش بیشتر که بایستی در زمان شرایط بحرانی همکاریها افزونتر گردد، زمستان را پشت سر بگذاریم.

پس از حاجی پور، مهندس ضیایی با پاورپوینتی چارت تدوین شده برای زمان بحران را برای همگان تشریح کرد.

مدیر هماهنگی خدمات شهری شهرداری رشت نیز با تشکر از مهندس بهارمست و همچنین قدردانی از همراهی مهندس مقصودی گفت: با تدابیر اندیشیده شده امسال امسال از نظر تجهیزات وضعیت بهتر است و ۱۵دستگاه تیغه ی جدید خریداری شده است.

وی همچنین به دستورالعمل تهیه شده اشاره کرد و افزود: در این دستورالعمل تمام وظایف کلی و جزیی مناطق و سازمانها تدوین شده که به کارآیی بهتر منجر خواهد شد.

محمدباقر بشردانش گفت: علاوه بر امکانات مناطق و سازمانها، مناطق شهرداری با بخش خصوصی نیز قراردادهایی را منعقد کرده اند تا از امکانات بخش خصوصی بیشتر بهره گیری شود.

وی به بازدید روزانه و مستمر از ماشین آلات سنگین پیش از بارش برف تاکید کرد و گفت: برای رانندگان جایگزین هم باید قراردادهای لازم منعقد شود.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت  بیان اینکه از سال ۱۳۹۴ستاد مدیریت بحران در شهرداری رشت تشکیل شده است، گفت: متاسفانه در طول سالهای گذشته خدمات شهرداری رشت در زمان بروز بارش برف دیده نمی شد  که ما امسال قصد داریم با متحدالشکل کردن نیروهای شهرداری با لباسهای مشخص و با تدوین و ابلاغ دستورالعمل برای زمان  بروز بحران شهرداری را از این مظلومیت خارج کنیم

وی گفت: باید در زمان وقوع بارش برف مردم شهر احساس آرامش کنند و به کار عادی خود بپردازند و خدای ناکرده خللی به زندگی و کار مردم وارد نشود.

دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری رشت افزود: در زمان بحران دو موضوع مهم است یکی منابع انسانی و دیگری تجهیزات. بخش اعظم منابع انسانی را در این زمان سازمانهای مدیریت پسماند و همچنین سیما و منظر شهری در اختیار قرار می دهند و تجهیزات هم که با تدابیر اندیشیده شده امسال از وضعیت مناسبتر برخوردار هستیم.

وی با اشاره به اینکه با توجه به برنامه یی که سازمان مدیریت پسماندها ارائه کرده شرح وظایف همه ی سازمانها و مناطق قبل، حین و بعد بارش مشخص شده است خواستار بحث و بررسی در زمینه ی این برنامه ی عملیاتی شد و گفت باید همه به شکل واحد عمل کنیم و در زمان نیاز کار به طور جزیره یی انجام‌نشودمجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید