امروز پنج شنبه, 17 آذر 1401 - Thu 12 08 2022

منو

تلاشهای سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت برای جذب اعتبارات دولتی

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت علیرضا حاجی‌پور هفته‌ی گذشته در دیدار با مهندس جبار کوچکی‌نژاد نماینده‌ی شهرستان رشت در دفتر  جامعه‌ی اسلامی مهندسین استان گیلان، از وی برای همکاری و تلاش در جهت دستیابی به اهداف و تحقق استراتژی ششگانه‌ی سازمان قدردانی کرد.
رئیس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت در این نشست گفت: «کاهش تولید پسماندها و افزایش تفکیک زباله از مبدا»، «افزایش پردازش میانی و اورهال کردن سیستم میانی و توسعه‌ی کارخانه‌ی کود آلی»، «ساخت زباله‌سوز و نیروگاه تولید انرژی از زباله»٬ «بهسازی و پوشش مناسب لندفیل و جاده‌ی دسترسی به آن»، «ایجاد سلول جدید و محل دفن مهندسی و بهداشتی» و «ساخت تصفیه‌خانه» شش مرحله‌ی تدوین شده‌ برای مدیریت بهتر پسماندهای شهر رشت است.
وی گفت: برای تحقق برنامه‌ی اول یعنی کاهش تولید پسماندها، جامعه‌ی هدف ترسیم شد و این جامعه قشربندی گردید و برنامه‌هایی نیز به اجرا در آمد.
حاجی‌پور همچنین به بهبود کار و وضعیت کانکسهای پذیرش زباله‌های خشک اشاره کرد و گفت: این ایستگاه‌ها در نقاط مختلف شهر تعبیه شده‌اند و هم‌اکنون علاوه بر پذیرش زباله‌های خشک کار آموزشی نیز در آنها دنبال می‌شود.


رئیس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت در ادامه برای تشریح استراتژی دوم خاطر نشان کرد: ارتقای پردازش میانی با توسعه‌ی کارخانه‌ی کود آلی همراه بوده و برای جذب سرمایه‌گذار در جهت توسعه و اورهال کردن سیستم سه مرحله فراخوان داده‌ایم.
حاجی‌پور در توضیح برنامه‌ی سوم این سازمان که ایجاد نیروگاه زباله‌سوز بود، نیز گفت: کار قرارداد برای ایجاد نیروگاه زباله‌سو با شرکت توسعه تدبیر سلامت انجام شده است.
وی در توضیح استراتژی چهارم این سازمان نیز گفت: بهسازی لندفیل به طور مستمر و روزانه با سمپاسی، شن‌ریزی و خاکریزی دنبال می‌شود.
حاجی‌پور تاکید بر ایجاد سلول بهداشتی دفن زباله و نحوه‌ی کار این سلول بهداشتی را به عنوان استراتژی پنجم سازمان به خوبی تشریح کرد و در باره‌ی استراتژی ششم سازمان در مدیریت بهداشتی زباله‌ها نیز گفت:با جانمایی انجام شده درصدد ایجاد تصفیه‌خانه‌ی جدید شیرابه‌های زباله هستیم.
رئیس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت سپس با قدردانی از ارسال نامه‌ی شهردار رشت برای نمایندگان محترم مجلس و همچنین مسوولان ارشد استان برای همکاری در جذب اعتبارات دولتی به منظور تحقق استراتژی ششگانه‌ی این سازمان در راستای مدیریت بهینه‌ی پسماندها در سال ۱۳۹۷  از همکاری مهندس کوچکی‌نپآد در این زمینه تشکر کرد.
مهندس جبار کوچکی‌نژاد هم در این نشست با تاکید بر اینکه مدیریت پسماندها و کاهش میزان تولید زباله‌ها در شهر بزرگی همچون شهر رشت اصلی مهم و قابل توجه است، گفت: از هیچ کوششی برای همکاری در راستای رفع معضل زباله در شهر رشت دریغ نخواهم ورزید.
وی با تاکید بر اینکه همکاری نمایندگان مجلس شهرستان رشت در این زمینه می‌تواند بسیاری از مسائل را حل کند، بر جدیت خود برای تحقق اهداف، برنامه‌ها و استراتژیهای سازمان مدیریت پسماندهای شهر رشت اشاره کرد و گفت: مساله‌ی زباله‌ها در رشت مساله‌یی مهم و بغرنج است.
نماینده‌ی شهرستان رشت در ادامه قول داد که بر روی راه‌حلها و پیشنهادهای سازمان مدیریت پسماندها کار کند و این موضوعات را تا حصول نتیجه پیگیری نماید.مجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید