امروز شنبه, 05 آذر 1401 - Sat 11 26 2022

منو

رئیس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت

چهاردهم مارس برابر با ۲۴ اسفند «روز جهانی حمایت از رودخانه ها» نام گرفته و هزاران نفر از مردم در سراسر جهان این روز را برای یادآوری اهمیت رودخانه ها و تشکر از همه ی کسانی که برای حفاظت از این منابع آبی کره ی خاکی تلاش می کنند، با برنامه های گرامی می دارند.
علیرضا حاجی پور با اشاره به اهمیت رودخانه ها در زندگی انسان امروز رودخانه ها، حوضه های آبریز رودخانه و حریم رودخانه ها در همه جای جهان بیشترین تنوع زیستی گیاهی، جانوری و انسانی را در جهان دارا هستند و معمولا" بیشترین تمرکز جمعیت انسانی در حاشیه  و نزدیک به رودخانه ها شکل می گیرد.
وی با اشاره به اینکه رشت دا ای دو رودخانه است؛ تاکید کرد: به همین دلیل لزوم توجه به رودخانه ها در شهری همچون رشت که دو رودخانه از مرکز شهر می گذرد بیشتر احساس می شود.
حاجی پور گفت: یکی از راه های جلب توجه آحاد گوناگون جامعه به نقش و اهمیت رودخانه ها اجرای برنامه های فرهنگی، ادبی و هنری در ارتباط به این موضوع است.
وی گفت: امسال به مناسبت فرا رسیدن "روز جهانی رودخانه ها" با همکاری سه عکاس هنری نمایشگاه گروهی عکس "روبار" با ارائه ی عکسهای مائده سیدی، شیرین کریمی و پویا بازارگرد در رشت برگزار می شود.
این نمایشگاه روز چهارشنبه ۲۳ اسفندماه ۹۶ از ساعت ۱۶ در "نگارخانه ی الهی" در خیابان تختی رشت واقع در کوچه ی قربانی، بن بست شادمان افتتاح شده و تا روز ۲۸ اسفند ماه ادامه خواهد داشت.مجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید