امروز شنبه, 05 آذر 1401 - Sat 11 26 2022

منو

مجموعه ی مدیریت شهری رشت از تلاش یکساله ی پاکبانان قدردانی کرد

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت، مجموعه ی مدیریت شهری با برگزاری آیینی ویژه در  شرکت دهکده سبزپوش در منطقه ی یک شهرداری با تبریک فرا رسیدن نوروز و سال نو از تلاشهای یکساله ی پاکبانان قدردانی کردند.
در این آیین که با حضور دکتر نصرتی شهردار رشت، فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری، محمدحسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی، علیرضا حاجی پور رئیس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری، فاطمه قدیمی حرفه مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری، مسوولان شرکت دهکده سبزپوش، مدیران و دست اندرکاران سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری و شماری از پاکبانان سختکوش حضور داشتند؛ برنامه های آینده ی مدیریت شهری برای ایجاد رفاه بیشتر پاکبانان تشریح شد.
حاجی پور: پاکبانان مستحق بهترین ها هستند
رئیس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت در این آیین با تبریک فرا رسیدن عید باستانی نوروز و آرزوی سلامتی و موفقیت برای پاکبانان در سال جدید گفت: در آخرین روز از سال ۹۶  آمده ایم تا زحمات و تلاشهای شما پاکبانان عزیز را ارج بنهیم.
   علیرضا حاجی پور با تاکید بر اینکه در ناوگان جمع آوری پسماندهای رشت مجموعا" یکهزار نفر نیروی انسانی فعال و پویا فعالیت می کنند و اگر فقط چند روز ،  حتي كمتر از انگشتان يك دست به درستي به وظايفشان عمل نكنند، شهر و استان دچار بحران جدي خواهد شد و این نشان از اهمیت کار پاکبانان می دهد که بی منت و بدون چشمداشت برای پاکیزگی شهر تلاش می کنند.
 وی با اشاره به اینکه شاهد پيگيري ها و تلاشهای اعضای محترم شورا و شهردار محترم برای پشتیبانی از پاکبانان عزیز هستم، گفت: شهرداری رشت علی رغم مشکلات و مسائل عدیده ي مالي که دارد، از هيچ تلاشي جهت بروز رساني وپرداخت مطالبات پيمانكاران مربوطه دريغ نكرده و نخواهد كرد و هر چند جهت نيل به شرایط مطلوب فاصله وجود دارد اما حرکت رو به جلوست و ما همه اعتقاد داریم که پاکبانان مستحق بهترینها هستند.
 رئیس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت در پایان با ابراز امیدواری  از اینکه اعضای شورا و دکتر نصرتی همچون گذشته بر حمایت و پشتیبانی از این قشر زحمتکش تداوم ببخشند، تاکید کرد: مجموعه ی مدیریت شهری قدر تلاشها و زحمات پاکبانان را می داند.

عاقل منش: شورا و شهرداری رشت در جهت حل مسائل پاکبانان گام بر می دارد
 رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت هم در این آیین با تبریک سال نو و فرا رسیدن ماه رجب که مقارن با روزهای آغازین سال نو شده است برای همه ی پاکبانان آرزوی سلامتی و موفقیت نمود و گفت: مشکلات اقتصادی پاکبانان بنیان خانواده ی آنان را  دچار آسیب می کند.
 محمدحسن عاقل منش تاکید کرد: خوشبختانه باید عنوان کنیم که امروز علی رغم همه ی تنگناهایی که شهرداری از نظر درآمدی با آن رو به رو  بوده و هست اما تلاش شده تا مطالبات پیمانکاران پرداخت شود و آنها نیز بتوانند به موقع حق و حقوق شما را بپردازند هر چند که می دانیم شما مطالبات انباشته شده ی چندین ماهه دارید.
 وی ادامه داد: شهردار رشت تلاش نموده در ششماهی که پس از شروع فعالیت شورای پنجم سپری شده در تقدم و تاخر کارها رعایت عدالت را بنماید و در همین زمینه مهمتر از اجرای پروژه های عمرانی، وجود نیروی انسانی کارآمد است که با آرامش بتوانند کار کنند و این از لوازم اجرای برنامه ها و کارها است.
 عاقل منش در پایان سخنانش با قدردانی از تلاشهای فاطمه شیرزاد در کمیسیون بهداشت شورا و حاجی پور در سازمان مدیریت پسماندها از شهردار رشت نیز خواست تا با تداوم کار در این زمینه موجبات آسایش خاطر پاکبانان فراهم آید و بدینوسیله از زحمات آنها قدردانی شود.

شیرزاد: مطالبات شرکتهای بخش خصوصی و حجمی از شهرداری رشت ۱۶ میلیارد تومان است
    رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت نظافت و پاکیزگی شهر را ارمغان کار و تلاش پاکبانان دانست و گفت: شغل پاکبانان بسیار پرمسوولیت و برای شهر مهم است.
   فاطمه شیرزاد با تبریک فرا رسیدن سال نو افزود: تمام سعی و تلاش شورا و شهرداری این است تا مطالبات پاکبانان پرداخت شود اما وجود انبوهی از مطالبات گذشته کار را مشکل کرده است به طوری که شرکتهای خصوصی و حجمی ۱۶ میلیارد تومان از شهرداری طلب دارند.
   وی با اشاره به اینکه هم اکنون بسیاری از پرداختیهای شهرداری به روز شده است گفت: با درایتی که از دکتر نصرتی سراغ داریم امیدواریم مطالبات پیمانکاران چه به طور نقدی و یا غیرنقدی در کوتاهترین زمان ممکن به آنها پرداخت شود تا پیمانکاران هم بتوانند معوقات سنواتی پاکبان را بپردازند.
   شیرزاد همچنین گفت: تاکیدات لازم به آقای شهردار از طریق کمیسیون بهداشت شده که تامین لباس پاکبانان، شیر رایگان و رعایت موازین بهداشتی کار  انجام گیرد تا سلامت پاکبانان به خطر نیفتد و در این زمینه هم شهردار ی، هم سازمان مدیریت پسماند و هم‌مدیران مناطق نظارت کافی داشته باشند.
   رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا تاکید کرد: اگر نظارت بر کارها بهتر صورت گیرد زمینه های تحقق مصوبات شورا و دستورات شهردار محترم بهتر فراهم می شود و من در همینجا می خواهم قولی از آقای شهردار بگیرم که  بخشی از مطالبات معوقه ی پیمانکاران در فروردین‌ماه ۹۷ پرداخت شود تا این امیدواری حاصل گردد که در آینده پرداختیهای پاکبانان منظم و به روز خواهد شد.
   وی از سرکارگران هم خواست تا در رفتار و عملکرد عدالت را رعایت کنند و تاکید نمود: که مجموعه ی مدیریت شهری کار حرفه یی می خواهد و امیدوارم در سال ۹۷ با اقداماتی که صورت می گیرد رضایتمندی شهروندان از خدمات شهرداری افزایش یابد.
   وی در پایان سخنانش همچنین ابراز امیدواری کرد که با تلاشهای شهردار رشت بسیاری از مشکلات موجود از جمله مسائل پاکبانان کاهش یابد و به وضعیت چند پاکبان آسیب دیده در تصادف هم رسیدگی شود.

دکتر نصرتی: بخش اعظم مشکلات نیروی انسانی شهرداری مربوط به پاکبانان، کارگران فضای سبز و نگهبانان است
   شهردار رشت نیز در این آیین با خداقوت و خسته نباشید به پاکبانان، گفت: روز آخر سال و شروع سال جدید بهانه یی است تا ما و اعضای محترم شورا از شما پاکبانان گرامی تشکر کنیم. امروز خدمت شما رسیدیم تا کنار هم باشیم و این فرصت خوبی است تا یکسال زحمت بی وقفه ی شما را ارج بگذاریم.
   دکتر مسعود نصرتی با اشاره به اینکه شهرداری رشت ۴۲۰۰ پرسنل دارد  که ۲۱۰۰ نفر از آنها پاکبانان، کارگران فضای سبز، نگهبانان و... هستند و تنها ۲۰۴۰ نیروی رسمی یا کارگر رسمی دارد گفت: بخش اعظم مشکلات و مسائل موجود در ۵۰ درصد اول یعنی همین پاکبانان، کارگران فضای سبز و نگهبانان است و ما تلاش کردیم در ششماهه ی گذشته تا حد و اندازه یی مشکلات در این بخش را کاهش دهیم.
   وی خاطر نشان کرد: در ششماهه ی گذشته توانستیم پرداختی شرکتها را به موقع انجام دهیم اما شما تصدیق می کنید که شرکتهای پیمانکار طلب زیادی از شهرداری از گذشته دارند و ما تلاش می کنیم با هر مرحله پرداختی به این شرکتها بخشی از  مطالبات گذشته ی آنها را نیز بپردازیم تا آنها هم بتوانند حق و حقوق شما را پرداخت کنند.
   شهردار رشت سپس تاکید نمود: در چند ماه آینده اولویت اول ما پیش از پیمانکاران ساختمانی پرداخت بدهی های  شرکتهای خدماتی است تا نگرانی از مطالبات گذشته هم باقی نماند.
   وی گفت: من عرضم امروز این است تا شما روزنه یی پیدا کنید به برنامه هایی که شهرداری رشت برای این یکهزار پاکبان دارد. توافق با شورای شهر این است که پس از دریافت همه ی معوقات پرداختیها در شهرداری رشت همزمان انجام شود و نگرانیها در این زمینه نیز رفع گردد.
   شهردار رشت سپس خاطر نشان کرد: رشت شهر گردشگری و مقصد گردشگری در کشور است و شما حتما" تایید  می کنید که خانه هایی که صاحبخانه آماده می کند بیانگر وضعیت آن خانه است و به همین دلیل شهر رشت باید هر لحظه آماده باشد و ما با وسواس کامل شهر را برای میهمانان نوروزی آماده کنیم تا خاطره ی حضور آنها در رشت تکرار شود و اقتصاد شهر رونق بگیرد.
   وی ادامه داد: ۱۵ روز اول فرورین همه باید دست به  دست هم بدهیم و همه چیز را مهیا کنیم. اگر بتوانیم شهری تمیز و پاکیزه داشته باشیم خاطر شهروندان و مسافران نیز آسوده تر خواهد شد و به نوعی کمک به گردشگری و اقتصاد شهر می شود.
    شهردار رشت سپس گفت: خبری هم مخصوص  دو هزار نیروی انسانی بخش کارگری دارم و آن اینکه شرکتی در شهرداری تاسیس می شود  که همه ی این کارگران حجمی را زیرپوشش می گیرد تا به نوعی این کارگران نیروی شهرداری محسوب شوند.
   وی در پایان گفت: اساسنامه ی این شرکت تهیه شده و لایحه ی آن به شورا ارسال گردیده است و ان شاءالله  سال جدید خبرها و اتفاقات خوبی برایتان رقم بخورد.مجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید