امروز پنج شنبه, 17 آذر 1401 - Thu 12 08 2022

منو

سازمان مدیریت پسماندهای رشت به آموزش زیست محیطی مسافران اقدام کرد

یکی از اقداماتی که می تواند سبب حفاظت از طبیعت و همچنین پاکیزگی فضاهای شهری شود، رعایت اصول و موازین زیست محیطی به وسیله ی شهروندان و مسافران است.
روابط عمومی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت در این ارتباط اعلام کرد: این سازمان با همکاری و مساعدت موسسه ی زیست محیطی سرزمین ایده آل ما به آموزش اصول زیست محیطی مسافران نوروزی نمود.
بر پایه ی این گزارش در اجرای این طرح اعضای این تشکل مردم نهاد در  صبح روزهای شنبه و یکشنبه ۱۱ و ۱۲ فروردین ماه ۱۳۹۷ در باغ محتشم رشت کنار عمارت کلاه فرنگی و بوستان ملت کنار فرمانداری رشت با ارائه ی کاتالوگها و بروشورهای آموزشی و اهدای کیسه های پلاستیکی جمع آوری زباله به مسافران و گردشگران نوروزی از آنها خواستند تا در پاکیزگی طبیعت و محیط زیست شهری بکوشند و زباله های خود را در طول مسافرات و اقامت در شهر در این کیسه ها بریزند و در سطلهای زباله قرار  داده یا به کانکسهای دریافت زباله های خشک تحویل دهند.
در اجرای این طرح در گفت وگوی چهره به چهره با مسافران و گردشگران آنها به حفاظت از محیط زیست و مشارکت در پاکیزگی فضاهای عمومی تشویق شدند و راهنماییهای لازم به آنها در این زمینه انجام شد.
علیرضا حاجی پور رئیس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت و پیمان بازدیدی مدیر عامل موسسه ی زیست محیطی سرزمین ایده آل ما هر یک با حضور در جمع اعضای این تشکل مردم نهاد از گردشگران خواستند تا با شرکت در اجرای این طرح، رعایت اصول و قوانین زیست محیطی را به کودکانمان نیز انتقال دهیم.
   آنها تاکید نمودند: اجرای طرح آموزش زیست محیطی مسافران نوروزی برای این است که ما با زمین غریبه نباشیم.
   روابط عمومی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت در پایان خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح زنان، مردان و جوانان بسیاری شرکت کردند که آموزش مسافران و گردشگران نوروزی را بر عهده گرفتند.
   بر پایه ی این گزارش اجرای این طرح مورد استقبال و توجه شهروندان رشت و مسافران قرار گرفته است.مجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید