امروز سه شنبه, 15 آذر 1401 - Tue 12 06 2022

منو

اجرای طرح رشت من شهر پاک با محوریت تفکیک از مبدا

به گزارش روابط عمومی سازمان پسماندهای شهرداری رشت، فرحسینی، معاون تربیت بدنی استان گیلان: هدف از برگزاری این کارگاه ارتقای دانش، تغییر نگرش، تغییر رفتار دانش آموزان و هم چنین نهادینه کردن فرهنگ محیط زیست در جامعه دانست.

وی اضافه کرد: می توان با بهینه سازی مصرف مواد اولیه، بازیافت، دفع مسائل بهداشتی و هم چنین کاهش هزینه ها و تفکیک زباله در حفظ محیط زیست قدم برداشت.

فرحسینی بیان کرد: این کارگاه طبق چهارچوب تفاهم نامه منعقد شده بین شهرداری رشت و آموزش و پرورش در خصوص توسعه هر چه بیشتر این دو ارگان برگزار شده است.

وی اظهار داشت: تا کنون 170 سطل مخصوص تفکیک زباله در اختیار مدارس قرار گرفته است. 

حاجی پور مدیر عامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت اذعان داشت: به منظور ایجاد شرایط بهتر برای محیط زیست استان گیلان، استراتژی های خاصی تهیه شده است که اولین مرحله از آنتحت عنوان فرهنگ سازی در بین دانش آموزان، با کمک آموزش و پرورش و شهروندان در حال اجرا است.

وی بیان کرد: از جمله اقدامات انجام شده، برگزاری کارناوال، اجرای عروسکی و کارگاه های  مخصوص دانش آموزان و مربیان می باشد.

حاجی پور در اخر اضافه کرد: تفکیک زباله از مبدا میسر نیست مگر با همکاری خانوار و آموزش و پرورش.مجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید