امروز دوشنبه, 14 آذر 1401 - Mon 12 05 2022

منو

جلسه فوق العاده معاون خدمات شهری شهرداری رشت و ریاست سازمان مدیریت پسماند در خصوص حوادث اخیرپاکبانان

جلسه  فوق العاده معاون خدمات شهری شهرداری رشت و ریاست سازمان مدیریت پسماند در خصوص حوادث اخیرپاکبانان
به گزارش مدیریت ارتباطات سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت :  این جلسه  پیرامون بررسی حوادث اخیر پاکبانان با حضور مهندس علی مقصودی معاون خدمات شهری شهرداری رشت و  مهندس علیرضا حاجی پور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت، معاونین و کارشناسان این سازمان؛ صبح روز 8 دی ماه 97 در ساختمان سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری برگزار گردید.
مقصودی با اشاره به اهمیت جان همه پرسنل و نیروی انسانی شهرداری ، اولویت اصلی این سازمان را تامین امنیت و حفاظت از جان کارکنان دانست و افزود فرقی بین کارمندان شهرداری و پاکبانان وجود ندارد و همه عضو یک خانواده هستیم پس همه باید برای کاهش رخ دادن اتفاقات مخاطره آمیز برای پاکبانان تلاش کنیم.
 وی بر تامین لوازم ایمنی برای پاکبانان تاکید کرد و افزود با توجه به هزینه های انجام شده برای مکانیزه کردن رفت و روب می بایست این مهم هرچه زودتر اجرایی شود.
حاجی پور در ادامه این جلسه ضمن ابراز تاسف از وقایع اخیر و با تاکید بر مسئله آموزش ایمنی پاکبانان توسط شرکت های رفت و روب  افزود لزوم آگاهی فردی پاکبانان و الزام رعایت مسائل ایمنی می تواند از بروز چنین مسائلی جلوگیری نماید. وی تاکید کرد شرکت های رفت و روب از این پس موظف هستند امکانات کافی  برای حفظ امنیت پاکبانان را فراهم کنند همچنین با افرادی که الزامات ایمنی را رعایت نمی کنند برخورد جدی شود و در صورت عدم  پذیرش لغو همکاری گردد.
مصوبات جلسه به شرح ذیل اعلام گردید : 
1. هر کارگری که به دارای اعتیاد باشد ، می بایست سریعا شناسایی و مداوا گردند.
2. ماشین های جاروب که به بیمه  ندارند نسبت به انجام بیمه اقدام  و مورد  استفاده قرارگیرند .
3. استفاده از جاروب در طول روز به هیچ وجه مجاز نمی باشد. ( مگر در خیابان های بدون ترافیک و تعطیل )
4. شرکت ها موظفند قوانین ایمنی و راهنمایی و رانندگی جهت هشدار به رانندگان را رعایت نمایند.
5. تمامی کارگران ملزم هستند به صورت کامل دوره آموزشی ایمنی را سپری نمایند.
6. شرکت ها موظفند سالی سه بار به کارگران لباس بدهند این لباس می بایست از بهترین نوع لباس موجود باشد.
مقصودی در پایان خطاب به تمامی حضار جلسه  تاکید کرد کلیه مصوبات جلسه با قید فوریت لازم الاجرا می باشد و با هر گونه کم کاری در این خصوص برخورد جدی صورت خواهد گرفت.
 مجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید