امروز شنبه, 05 آذر 1401 - Sat 11 26 2022

منو

شهرداری رشت میزبان معاونت محترم سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور بود.

شهرداری رشت میزبان معاونت محترم سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور بود
دکتر حسین رجب صلاحی که به منظور بررسی آخرین اقدامات عملی شهرداری رشت در خصوص پیشرفت فیزیکی و خدمات ارائه شده به منظور مدیریت پسماند شهر رشت به این استان سفر کرد و طی بازدید از لندفیل سراوان گفت : تفاوت امروز این لندفیل با گذشته در این است که با حساسیت و مدیریت جهادی شهردار رشت و نیروهای زحمتکش آن، پوشش روزانه دفنگاه به دقت انجام شده و سمپاشی با استفاده از سموم گیاهی مناسب با شرایط منطقه، موجب از بین رفتن بو و حشرات موذی به ویژه مگس شد.
در حال حاضر با توجه به بازدیدهائی که از سطح کشور داشتم دفنگاه رشت نسبت به سایر شهرهای کشور علی الخصوص سه استان شمالی از وضعیت مطلوب¬تری برخوردار است که می¬بایست این شرایط تداوم یافته و امیدواریم با راه اندازی سایت تصفیه خانه شیرابه سراوان یکی دیگر از مشکلات این لندفیل مرتفع گردد.
وی ابراز امیدواری کرد تا با اصلاح و بازسازی خطوط پسماند کود آلی و ساخت سوله¬های جدید در دست احداث به سرعت ظرفیت دریافت زباله به 500 تن در روز با احداث فاز 3 و 4 کارخانه به زودی شاهد دریافت 1000 تن پسماند شهرستان رشت و حومه باشیم. با راه اندازی این خطوط و زباله سوز شهر رشت تمامی پسماند¬های منطقه کاملا مدیریت شده و دفنگاه سراوان برای همیشه بسته خواهد شد.
وی افزود شهرداری رشت طی این مدت کوتاه 4 ماهه به اندازه چندسال کار کرده و رشد عملیات ساختمانی در احداث سریع تصفیه خانه سراوان و سوله های تخمیر کود آلی موید این نکته می¬باشد.
شهردار رشت نیز ضمن قدردانی از حمایت¬های بی شائبه شخص آقای دکتر نوبخت ریاست محترم سازمان برنامه و بودجه و مسئولین محترم وزارت کشور و سازمان همیاری شهرداریهای کشور گفت: استاندار محترم معاونت محترم هماهنگی استانداری گیلان و مدیران محترم استان کمک¬های بسیاری کردند تا امروز تمامی زحمت¬¬های شهرداری رشت به منصه ظهور برسد. ایشان خواستار ادامه این حمایت ها تا رسیدن به کمال مطلوب و مدیریت کامل پسماند منطقه شدند.مجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید