امروز دوشنبه, 14 آذر 1401 - Mon 12 05 2022

منو

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت از جمع آوری بیش از ۱۷ هزار تن پسماند خشک و تر در اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت از جمع آوری بیش از ۱۷ هزار تن پسماند خشک و تر در اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد .
به گزارش امور ارتباطات سازمان مدیریت پسماندهای رشت ؛ محمد باقر بشر دانش مدیر عامل سازمان از جمع آوری بیش از ۱۷ هزار تن زباله در پنج مناطق شهر رشت در اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد که این میزان شامل حدود ۱۱۰ تن پسماند خشک و حدود ۱۷۰۰۰ تن زباله تر می باشد .
وی افزود : مجموعه شهرداری مدیریت اصلی اداره امور شهر را به عهده دارد که اگر فقط یک شبانه‌روز تعطیل باشد نظم و بهداشت شهر دچار اختلال می‌شود . نظافت معابر و گذرهای شهر جزو اولویت‌های اصلی این سازمان به‌شمار می‌آید، از این رو نظافت شهر، جمع‌آوری زباله و رفت و روب شهر به صورت مستمر و روزانه انجام می‌گیرد، چرا که شهروندان انتظار دارند وقتی صبح زود از خانه بیرون می‌آیند، محله خود و خیابان‌ها را رفت و روب شده و تمیز ببينند.
ایشان در پیامی خطاب به شهروندان ابراز داشت : همشهریان می‌توانند با رعایت موارد بهداشتی شامل استفاده از لوازم حفاظت فردی با خیال آسوده برای تحویل پسماندهای خشک به ایستگاه‌های بازیافت یا خودروهای جمع‌آوری پسماند خشک اقدام کنند.
در آخر بشردانش اظهار داشت : امید می رود با همکاری شهروندان و گسترش فرهنگ توجه به حفظ محیط زیست و تفکیک پسماند از مبدا ، میزان جمع آوری پسماند خشک به مراتب افزایش یابد و به استانداردهای جهانی نزدیک شود .مجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید