امروز سه شنبه, 15 آذر 1401 - Tue 12 06 2022

منو

در جلسه مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت و پلیس راهور با پیمانکاران شرکت های حجمی مطرح شد ؛

 

ضرورت بهره گیری پاکبانان از کاورهای شب نما و رعایت ایمنی جهت پیشگیری از تصادفات / آموزش مسایل ترافیکی به نیروهای شرکت های حجمی

به جهت پیشگیری از مخاطرات کار و ارتقای ضریب ایمنی پاکبانان و خودروهای جمع آوری پسماند جلسه ای با حضور پلیس راهور در دفتر مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت با پیمانکاران شرکت های حجمی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت ،محمد باقر بشر دانش مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند های شهرداری رشت در ابتدای این جلسه ضمن تشکر از تعامل و همکاری پلیس راهور با این سازمان گفت : پاکبانان در تمامی ایام سال برای حفظ نظافت شهر تلاش می کنند و بحث جمع آوری زباله و پسماند به صورت شبانه روزی در رشت انجام می شود و ما به جهت حفظ ایمنی این قشر زحمتکش نیازمند همکاری پلیس راهور و توصیه های این عزیزان هستیم.
وی افزود : رانندگان خودروهای جمع آوری پسماند و پاکبانان ممکن است حتی در مسیرهای فرعی هم خطرات آنها را تهدید کند و عمل کردن به مباحث پیشگیری و همچنین ارتقای فرهنگ ترافیکی می تواند از بروز حادثه جلوگیری نماید .
بشر دانش افزود : البته شرکت های حجمی همکاری خوبی برای حفظ جان نیروهای خود با شهرداری داشته اند اما همچنان توصیه می شود که بحث در اختیار گذاشتن جلیقه های شبرنگ و همچنین معاینه فنی خودروهای جمع آوری زباله اهتمام ویژه ای صورت گیرد.
وی همچنین درخواست کرد تا به جهت سهولت در امر شستشوی مخازن زباله سطح شهر با نصب تابلوهایی از پارک خودروها در اطراف این مخازن جلوگیری شود .

سرگرد بهمن مرمری پلیس راهور رشت نیز در این جلسه عنوان کرد : یکی از دغدغه هایی که پلیس دارد بحث رعایت قوانین و حفظ جان افراد است و در این راستا اولویت هایی برای پیشگیری از خطر تصادف در خصوص مدارس و دانش آموزان و پاکبانان در نظر گرفته است.
وی ادامه داد : پاکبانان نقش بسیار موثری در نظافت و بهداشت جامعه دارند که باید با نگاه ویژه ای به این قشر نگریست .
مرمری با بیان اینکه تمهیدات ویژه ای برای آسایش پاکبان در نظافت پل های روگذر از سوی پلیس راهور در نظر گرفته شده ،گفت : به جهت کاهش خطر روگذرها در روزهای جمعه با اعمال محدودیت از سوی پلیس راهور در اختیار شهرداری برای نظافت قرار می گیرد.

وی ضمن درخواست از تامین وسایل ایمنی توسط شرکت های حجمی برای نیروهای خود تصریح کرد : استفاده از کاور شب نما ، اخذ معاینه فنی خودروها ،رعایت سرعت مطمئنه توسط رانندگان خودروهای جمع آوری زباله در مسیرهای شهری و خارج از شهر از مواردی است که باید به آنها تاکید شود .
وی همچنین از آمادگی پلیس راهور برای آموزش نکات ترافیکی به پاکبانان خبر داد و افزود : انشالله با همکاری سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت و شرکت های حجمی مباحث آموزش پاکبانان صورت می گیرد .
وی اضافه کرد : نصب تابلوهای پارک ممنوع در اطراف مخازن پسماند در معابر شهر با همکاری شهرداری رشت و با جانمایی پلیس انجام خواهد شد .

 مجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید