امروز پنج شنبه, 17 آذر 1401 - Thu 12 08 2022

منو

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت خبر داد :


توزیع کیسه پارچه ای زباله خودرو میان رانندگان تاکسی در شهر رشت /توزیع سطل های مخصوص پسماند کاغذ در ادارات رشت/ تجهیزمراکز دریافت پسماند خشک به جوایز فرهنگی
به گزارش امور ارتباطات سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت ؛ محمد باقر بشردانش با بیان اینکه در حال حاضر روزانه بیش از 450تن پسماند از سطح شهررشت جمع آوری می‌شود، تصریح کرد: مدیریت پسماند از جمله مسائلی است که تأثیر مستقیم در محیط زیست دارد، یعنی اگر در زمینه پسماند، مدیریت صحیحی انجام نشود مخاطرات زیست‌ محیطی زیادی برای مردم و شهر به همراه دارد.
مدیر عامل پسماند شهرداری رشت فرهنگسازی در راستای پاکیزگی شهری را از دغدغه‌های این سازمان دانست و گفت: برای عملیاتی کردن آن نیازمند مشارکت تمامی شهروندان هستیم و فرهنگ سازی در این زمینه از اهمیت فراوانی برخوردار است.
وی تفکیک زباله از مبدا و بازیافت را مولفۀ اصلی در مدیریت صحیح پسماند ارزیابی کرد و افزود: برای آنکه بتوان این تهدید بزرگ را به فرصت تبدیل کرد سه اصل مهمِ کاهش تولید زباله، استفاده مجدد و بازیافت را باید همواره در مدیریت پسماند در نظر گرفت و این مسائل باید به طور ویژه فرهنگ ‌سازی شود و همه شهروندان خود را ملزم به رعایت آن بدانند.
بشردانش در راستای اجرای فعالیت های فرهنگی و آموزشی بیان نمود: سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت به صورت رایگان کیسه های پارچه ای زباله مخصوص خودرو را در اختیار تمامی رانندگان تاکسی شهر رشت قرار می دهد و آمادگی دارد با استفاده از کارشناسان سازمان با حضور در ایستگاه های تاکسی ، اهمیت تفکیک زباله را به رانندگان آموزش دهد .
وی در ادامه بیان داشت: بر اساس آنالیز انجام شده توسط کارشناسان سازمان، کاغذ --- درصد از زباله خشک شهر رشت را تشکیل داده است ، لذا مدیریت این حجم از زباله تولیدی می‌تواند اقدام مفید و سازنده‌ای باشد. در همین راستا در نظر گرفته شده که ساختمان های ادارات رشت به سطل های مخصوص پسماند کاغذتجهیز شود .
مدیرعامل سازمان پسماند درجهت اجرای طرح فرهنگی توزیع رایگان محصولات فرهنگی آموزشی در مراکز دریافت پسماند خشک گفت : در همین راستا نیز با هدف اطلاع رسانی و جلب مشارکت شهروندان تمامیه 16 ایستگاه ثابت دریافت پسماند خشک مجهز به محصولات فرهنگی شده اند که طی آن شهروندان با تحویل پسماندهای خشک، علاوه بر دریافت هدایای موجود در ایستگاه، از هدایای فرهنگی و زیست محیطی سازمان از قبیل کیسه پسماند خودرو، کتاب داستان ، دفتر رنگ آمیزی ، بازی و ... نیز برخوردار می شوند.
وی در پایان از شهروندان درخواست کرد که مدیریت زباله‌های خانگی و تفکیک پسماندهای تر و خشک را جدی بگیرند و سازمان مدیریت پسماند را در بهتر اجرا شدن این طرح همراهی کنند.مجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید