امروز پنج شنبه, 17 آذر 1401 - Thu 12 08 2022

منو

اجرای طرح عقیم سازی و پلاک کوبی سگ های بلاصاحب در شهر رشت

 

به گزارش تحریریه خبر روابط عمومی سازمان مدیریت پسماندهای شهردار ی رشت ؛ یکی از معضلات و موارد مهم مدیریت شهری در کلانشهرها مبحث ورود سگ های بلا صاحب در محدوده شهری است که مشکلات فراوانی را برای شهروندان بوجود آورده است. عدم بموقع گذاشتن زباله توسط شهروندان در شب ها واتصال برخی روستاهای حاشیه شهرها باعث شده که در سال های اخیر تعدادسگ های بلاصاحب در سطح شهر افزایش یابد، در این راستا اجرای دستورالعمل کنترل جمعیت حیوانات مزاحم شهری بویژه سگ های بلا صاحب با مشارکت سازمانهای مردم نهاد در دستور کار این سازمان قرار گرفته است .
بنابر این گزارش : هدف از اجرای طرح کنترل جمعیت سگ های بلا صاحب آسایش شهروندان ،رفع مزاحمت این حیوانات ، ارتقاء سطح بهداشت عمومی، حذف روش های سنتی و غیر علمی و جلوگیری از انواع بیماری مسری نظیر هاری و کیست هیداتیک است.
همین گزارش حاکیست : با برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت و حوزه معاونت خدمات شهری ، پس از جمع آوری سگ های بلا صاحب توسط متخصصان نسبت به انجام واکسناسیون ( تزریق آمپول ضد هاری )، عقیم سازی ، انگل زدایی و پلاک کوبی بر روی گوش این حیوانات صورت پذیرفت و همچنین حدود 50 قلاده سگ از جنس ماده با همکاری پزشک معتمد دامپزشکی و تیم حمایتی زندگی عقیم سازی و پلاک گذاری شدند.
گفتنی است که مکاتبات لازم برای اجرای این طرح در سایر نقاط سطح شهر انجام شده و در صورت هماهنگی لازم و همکاری سایر ارگان های مرتبط طرح جمع آوری در تمامی مناطق سطح شهر انجام خواهد گرفت.مجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید