امروز دوشنبه, 14 آذر 1401 - Mon 12 05 2022

منو

از اجرای تمهیدات آموزشی و بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا تا برنامه های عملیاتی ضد عفونی ،گندزدایی المان ها، محلات ها ،خیابان ها و معابر پرتردد شهری

به گزارش تحریریه خبر روبط عمومی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و به تبع آن انتشار ویروس در شهر رشت، سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت اقدامات پیشگیرانه را به عنوان اولویت اصلی فعالیت‌های خود مد نظر قرار داده و در این زمینه اجرای برنامه های آموزشی و ترویجی از قبیل نصب بنرهای فرهنگی و آموزشی در داخل اتوبوس های شهری ،بیلبردها، ایستگاهای اتوبوس ، مخازن و سطل های زباله شهری را اجرایی نموده است .
بنا براین گزارش : بر اساس تمهیدات و برنامه ریزی های این سازمان ، به طور مستمر عملیات گسترده گندزدایی و ضد عفونی کردن المانهای شهری ، اماکن عمومی ، ورودی های بیمارستان ها ، عابربانک ها ، پمپ بنزین ها ، مدارس ، مهدکودک ها ، مساجد ،خیابان‌ها و معابر پرتردد شهری توسط حوزه معاونت فنی و اجرایی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت بصورت شبانه روزی در 5 منطقه انجام می شود.
همین گزارش حاکیست : به دلیل شرایط حساس روزهای کرونایی به طور مستمر تمامی مراکز اطلاع رسانی، آموزش و دریافت پسماندهای خشک و علاوه بر آن خودروهای جمع آوری پسماندهای خشک وخانگی و همچنین مخازن زباله های شهر رشت با برنامه ای حساب شده و منظم روزانه پاکسازی، ضد عفونی و گندزدایی می شوند، تا از پراکنش آلودگی ها جلوگیری گردد. علاوه بر پاکسازی و ضد عفونی هزار و صد و چهل مخزن ثابت در پنج منطقه شهرداری رشت بیش از 300 مخزن زباله لاکی و فلزی که به وسیله پاکبانان در این مناطق مورد استفاده قرار می گیرند نیز هر شب شست و شو و ضد عفونی می شوند.
در ادامه : سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری که وظیفه مدیریت دفنگاه زباله را بر عهده دارد، با گسترش و توسعه فعالیت های خود می کوشد تا وضعیت لندفیل سراوان در روزهای کرونایی کنترل شود. اقداماتی که این سازمان بصورت شبانه روزی در دفنگاه انجام می دهد، عملیات مختلفی همچون کنترل زباله های ورودی به لندفیل، سمپاشی روزانه دفنگاه برای جلوگیری از تکثیر حشرات موذی، جدا سازی زباله های عفونی از زباله های عادی ، مخلوط پاشی روی زباله ها و ضد عفونی کردن پس از روکش مخلوط زباله ها است. همه اقداماتی که در دفنگاه زباله های سراوان انجام می شود در جهت کاهش آلودگی ها و همچنین فراهم کردن آسایش اهالی منطقه و افزایش رفاه و آسودگی خاطر ساکنان اطراف دفنگاه صورت می پذیرد.
گفتنی است با تداوم بیماری کرویید 19 ، نیروهای خدماتی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت علاوه بر انجام کارهای معمول خود در زمینه جمع آوری زباله ها و پاکسازی شهری ، در اجرای عملیات ضد عفونی و گندزدایی شهری حضور فعال داشته و همچنین این اقدامات تا پایان ریشه کن شدن ویروس کرونا ادامه خواهد داشتمجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید