امروز پنج شنبه, 17 آذر 1401 - Thu 12 08 2022

منو

پاکسازی روزانه حاشیه رودخانه های شهر رشت

به گزارش تحریریه خبر روابط عمومی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت؛ تخلیه خاک و نخاله های ساختمانی و ریختن زباله های خانگی در حاشیه رودخانه های شهر از جمله مشکلاتی است که شهروندان با آن دست به گریبان هستند. برای رفع این مشکل و ایجاد زیبایی بصری در شهر، پاکسازی حاشیه رودخانه ها به صورت ویژه در دستور کار سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت قرار گرفته است.
گفتنی است : براساس قانون شهرداری، رفت و روب و نظافت شهر جزو وظایف نیروهای خدمات شهری است. با توجه به گستردگی حواشی رودخانه های زرجوب و گوهر رود در سطح پنج منطقه شهری ، تخلیه نخاله و ریختن زباله توسط عده محدودی ، موجب زشتی سیما و منظر شهری و نارضایتی شهروندان شده است . براین اساس در چهارچوب وظایف تعریف شده، نظافت و پاکسازی مستمر حاشیه رودخانه های شهر، توسط نیروهای حوزه معاونت فنی و اجرایی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت و شرکت های رفت روب انجام می شود.
بنابر این گزارش : در اولین ساعات روز شنبه سیزدهم دی ماه پاکسازی در پنج مناطق شهری در حاشیه رودخانه پارک توحید ، پارک گیلانه ، سد کشاورزی ، خیابان مصباح ، پل سیااسطلخ و خیابان ابن سینا صورت پذیرفت .مجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید