امروز سه شنبه, 15 آذر 1401 - Tue 12 06 2022

منو

تخصيص 100 ميليارد تومان اعتبار به پروژه‌های مديريت پسماند شهرداری رشت/ اعتبارات مالي كليه پروژه‌های بازآفرينی شهر رشت تصویب شد

شهردار رشت خبر داد؛

تخصيص 100 ميليارد تومان اعتبار به پروژه‌های مديريت پسماند شهرداری رشت/ اعتبارات مالي كليه پروژه‌های بازآفرينی شهر رشت تصویب شد//


شهردار رشت از تخصيص 100 ميليارد تومان اعتبار به پروژه‌های پسماند شهرداری رشت اعم از افزایش ظرفیت کارخانه کودآلی و احداث زباله سوز خبر داد و گفت: اعتبار مالي كليه پروژه‌های بازآفرينی شهر رشت تصویب شد.

 

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت، سید محمد احمدی شهردار رشت شامگاه (دوشنبه 6 بهمن) در راستای پیگیری پروژه‌های حوزه پسماند ازجمله احداث زباله‌سوز، افزایش ظرفیت کارخانه کودآلی و همچنين طرح‌های بازآفرینی شهرداری با رئیس سازمان برنامه و بودجه، معاون وزارت راه و شهرسازی و مسئولان سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌هاي كشور در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد و در مورد نتایج جلسات برگزار شده اظهار داشت: 100 میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌های پسماند شهرداری رشت اختصاص پیدا کرد.

شهردار رشت به اتفاق نمایندگان استان گیلان در مجلس شوراي اسلامي دیروز جلسه‌‌ای با محمد باقر نوبخت معاون رئیس‌ جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و مهدی عبوری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران داشتند که با هدف پیگیری نتایج سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به رشت برگزار شد.

در این جلسه ابتدا معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گزارشی از سفر خود به شهر رشت را ارائه داد و شهردار رشت نیز پروژه‌های بازآفرینی شهر را تشریح کرد.

پس از ارائه گزارش‌ها، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور هم دستورات ویژه‌ای را در رابطه با پروژه‌های بازآفرینی شهری رشت و تخصیص اعتبارات لازم به این پروژه‌ها صادر کرد و به این ترتیب تمام درخواست‌های شهرداری رشت در حوزه تخصیص اعتبارات لازم به طرح‌های بازآفرینی شهری نظیر تالاب عینک، محله خواهر امام رشت، خیابان اقتصاد و سایر طرح‌های مربوطه توسط این سازمان مورد قبول واقع شد. لازم به ذكر است براي تكميل اين پروژه ها اعتباري بالغ بر ١٥٠ ميليارد تومان نياز است كه بانظر مساعد رئيس سازمان برنامه و بودجه مقرر شد صددرصد اعتبار لازم تخصيص يابد.

*آغاز عمليات اجرايي احداث زباله سوز٦٠٠تني

علاوه بر این شهردار رشت دیروز جلسه‌ای هم با مسئولان سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور داشت و در تشریح این موضوع یادآور شد: 100 میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌های مديريت پسماند شهرداری رشت اختصاص یافته است که بخشی از آن برای افزایش ظرفیت و به روز آوري کارخانه کودآلی هزینه خواهد شد.

وی اضافه کرد: بخشی دیگر از این اعتبارات 100 میلیارد تومانی نیز برای تکمیل 25 درصد مبلغ پیش‌پرداخت پیمانکار پروژه احداث زباله‌سوز هزینه می‌شود و به این ترتیب عملیات اجرایی این طرح هم به زودی و پس از قریب 8 سال آغاز می‌شود.

شهردار رشت در پایان خاطرنشان کرد: بدون شک تمام این موفقیت‌ها و دستاوردها در جهت جذب اعتبارات لازم با حمایت‌های همه‌جانبه و با پیگیری‌های ویژه استاندار گیلان، نمایندگان مجلس، اعضای شورای اسلامي شهر رشت و مجموعه مدیریت شهری رقم خورده است که جا دارد در همین‌جا از تمامی این عزیزان تشکر و قدردانی کنم.مجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید