امروز شنبه, 05 آذر 1401 - Sat 11 26 2022

منو

پاکبانان مدافعان نظافت

بی توجهی به نکات بهداشتی و رهاسازی اقلامی چون ماسک و دستکش آلوده در کف کوچه و خیابان، پاکبانان این نارنجی پوشان پرتلاش را مقابل ویروس خطرناک کرونا بی دفاع کرده است.
این روزها که همه در گیر و دار کرونا هستند و همه جا خلوت است، صدای خش خش جاروی لباس نارنجی های شهر را بهتر می توان شنید، پاکبانان در این شرایط پر خطر نیز دست از تلاش برنداشته و برای پاک نگهداشتن شهر ، خود را به خطر می اندازند.رفتگران زحمت کشان بی ادعای جامعه هستند که سالها عمر خود را صرف خدمت به شهروندان و تنظیف خیابان ها و معابر می کنند و بار سنگین نظافت شهرها را بردوش دارند.
کارگران و رفتگران شهرداری نه امکان دورکاری دارند و نه از امکانات بهداشتی مناسب و به اندازه برخوردارند و نه حتی همه مردم برای حمایت از آنها نظافت عمومی را رعایت می‌کنند. این قشر زحمت کش این روزها با وجود حجم بالای زباله های عفونی همچون ماسک و دستکش های یکبار مصرف که به دلیل سهل انگاری برخی افراد ، خیلی از آنها در مکان های عمومی رها شده اند، در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند و فعالیت آنها در پاک سازی معابر و خیابان ها در پیشگیری از این ویروس منحوس مهم و تاثیرگذار است.به گفته کارشناسان و مسوولان با شیوع ویروس کرونا استفاده از وسایل بهداشتی نظیر ماسک، دستکش و دستمال کاغذی در میان مردم جهت پیشگیری از انتقال این ویروس افزایش یافته است اما در خیلی موارد پس از استفاده، به جای ریختن آن ها در سطل های زباله، در سطح شهر و معابر و جوی‌های آب رها می‌شوند که خود باعث انتقال این ویروس می‌شود.
به گزارش تحریریه روابط عمومی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت ؛ در این راستا سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت به منظور قدرشناسی از تلاش شبانه روزی پاکبانان و ارج نهادن به خدمات بی وقفه این تلاشگران و نمود بیشتر خدمات ارزشمند آنها نزد افکارعمومی و فرهنگ‌سازی بیشتر در میان شهروندان و نهادينه كردن فرهنگ احترام به پاکیزگی و نظافت شهری ، نسبت به نصب پوسترهایی با محتوا و عنوان «# پاکبانانمدافعاننظافت»نموده است . تا با ایجاد روحیه تعاون و همکاری میان شهروندان و پاکبانان در راستای حفظ سلامت عمومی به ویژه پاکبانان زحمتکش گام بردارد.مجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید