امروز شنبه, 05 آذر 1401 - Sat 11 26 2022

منو

محمدباقر بشردانش مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندشهرداری رشت با صدور پیامی هفتم مهر ماه روز ایمنی و آتش نشانی را تبریک گفت.


خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می‌کوشند؛ اینان ایمنی یافتگان روز قیامت‌اند . امام موسی کاظم (ع)
در روز 7 مهر 1359 وقتی که دشمن بعثی به پالایشگاه آبادان حمله هوایی کرد، آتش نشانان منطقه و شهر های اطراف برای مهار آتش به پالایشگاه رفتند که در حین عملیات خاموش کردن آتش، مجدداً هواپیماهای دشمن اقدام به بمباران پالایشگاه می کنند که منجر به شهادت تعداد زیادی از آتش نشانان می شود.بدینگونه این روز با هدف ترویج ایمنی و پیشگیری از حوادث در سطح کشور هم چنین یادآوری حماسه آفرینی ها و از خود گذشتگی های آتش نشانان میهن اسلامی در عرصه دفاع مقدس نامگذاری شده است.
هفتم مهرماه روز تجلیل و پاسداشت جایگاه مردان و زنانی است از جنس ایثار، شهامت و شهادت ، فرشته های نجات که آتش عشق خدمت به مردم و میهن در وجودشان زبانه می کشد . بدون تردید خدمتگزاری خالصانه و صادقانه ، در سخت ترین شرایط کاری همراه با تحمل خطرات غیرمترقبه، جز با فداکاری، صبر و با هدف کسب رضایت حضرت حق میسر نمی باشدکه شما آتش نشانان و امدادرسانان به مردم در زمان وقوع حوادث به خوبی از عهده آن بر آمده اید که شایسته تقدیر و تشکر می باشد.
آتش‌نشانان چه در میان شعله‌های آتش و چه در میان سایر رویدادها از جمله غریق نجات، تصادفات و حوادث خانگی با سرعت عمل و دقت و با قبول صدمات جانی متعدد تلاش دارند تا به کالبد شهر و انسان‌ها جانی تازه بخشند. تلاشگرانی که به موازات انجام ماموریت های سازمانی و حرفه ای خود، دوشادوش همکاران خود در سایر واحدها ، در مبارزه با ویروس مرگبار کرونا از هیچ کوششی فروگذار نکردند.
اینجانب روز ملی ایمنی و آتش نشانی را به همه آتش نشانان خدوم کشور به ویژه آتش نشانان شهرداری رشت تبریک و تهنیت عرض نموده، توفیق روز افزون این عزیزان را از خداوند متعال مسئلت می نمایم.مجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید